Europejski Kongres Gospodarczy w MCK dobrze oceniony

Wyniki_badan_EEC2020_2.jpg

3,5 tys. gości stacjonarnych i 6,7 tys. uczestników online, ponad: 100 tys. unikalnych użytkowników, 70 debat i dyskusji z udziałem 400 prelegentów, 20 tys. publikacji dotyczących lub wzmiankujących wydarzenia - to dane podsumowujące XII edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach oraz 5. European Tech and Start-up Days. Wydarzenia odbyły się po raz pierwszy od lockdownu, w formule hybrydowej.

  • Zadowolenie z uczestnictwa w XII Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach wyraziło 83 proc. słuchaczy, 90 proc. panelistów oraz 96 proc. partnerów.
  • Najwyżej oceniany aspekt merytoryczny tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach to interesująca tematyka wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych
  • Aż 94 proc. słuchaczy i 93 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji wydarzenia w 2021 roku.
  • Doceniono również przestrzeń uznając za istotny atut organizacyjny lokalizację imprez w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

- Trzy dni, ponad 160 godzin emisji live prowadzonych w 16 streamingach, uczestnicy stacjonarni i online, pozostający ze sobą w kontakcie i interakcji - wszystko to plasuje XII Europejski Kongres Gospodarczy i 5. European Tech and Start-up Days jako największe hybrydowe wydarzenia w Polsce - mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech and Start-up Days. - Dla nas niezwykle istotne jest to, że zorganizowaliśmy w pełni bezpieczne, pierwsze od czasów nastania pandemii COVID-19, merytoryczne spotkania w gronie ekspertów, przedstawicieli polityki i biznesu, nauki i mediów - dodaje.

O ocenę XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz 5. European Tech and Start-up Days ich słuchaczy, panelistów i partnerów zapytała firma BCMM - badania marketingowe*. Zadowolenie z uczestnictwa w katowickim spotkaniu wyraziło 83 proc. uczestników, 90 proc. panelistów oraz 96 proc. partnerów. Aż 94 proc. uczestników i 93 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji wydarzenia w 2021 roku.

Czynniki, które w największym stopniu wpływają na satysfakcję z uczestnictwa w Kongresie są związane z jego merytoryczną stroną - interesujące opinie prelegentów, tematyka wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych oraz możliwość zapoznania się z nowymi trendami w gospodarce.

Dla panelistów najważniejszy jest natomiast czas na prowadzenie dyskusji, profesjonalna moderacja oraz wiedza pozyskana w trakcie Kongresu. Czynniki w największym stopniu wpływające na satysfakcję z uczestnictwa w European Tech and Start-Up Days to jakość wystąpień zaproszonych ekspertów, możliwość zapoznania się z nowymi trendami i innowacjami oraz możliwość nawiązania kontaktów biznesowych.

Najwyżej oceniany aspekt merytoryczny tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach to interesująca tematyka wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych (ocena 8,1 w 10-stopniowej skali wśród uczestników stacjonarnych i 8,3 wśród uczestników online).

Główne efekty uczestnictwa w Kongresie to, wg wskazań reprezentatywnych prób badawczych, interesujące opinie przedstawione przez zaproszonych ekspertów (ocena 7,8 wśród uczestników stacjonarnych oraz 7,9 wśród uczestników online).

Doceniono również przestrzeń uznając za istotny atut organizacyjny lokalizację imprez w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Pozytywnie oceniono komunikację z uczestnikami (przed i w trakcie wydarzeń), komfort sal konferencyjnych, internetowy system rejestracji oraz informacje przesyłane przez organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia. Uczestnicy wysoko ocenili także zastosowane środki bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19.

Przez trzy kongresowe dni (2-4 września br.), w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się łącznie ponad 70 debat i dyskusji z udziałem ok. 400 prelegentów.

XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach i 5. European Tech an Start-up Days za pośrednictwem telewizji, prasy, radia i portali internetowych relacjonowało ponad 350 dziennikarzy reprezentujących ponad 100 redakcji. W 2020 r. w polskich mediach powstało ponad 20 tys. publikacji dotyczących lub wzmiankujących wydarzenia.

Ekwiwalent reklamowy, czyli kwota, jaką należałoby przeznaczyć na reklamy o tej samej powierzchni i czasie antenowym, oszacowana na dzień 2 października br. przekroczyła 47 mln zł. Wydarzenia komentowano także w mediach społecznościowych - przez trzy wrześniowe dni odnotowano ponad 4,5 tys. wzmianek na Twitterze, Facebooku, Linkedinie, blogach i mikroblogach, o łącznym zasięgu sięgającym 30 mln unikalnych użytkowników.

XII Europejski Kongres Gospodarczy i 5. European Tech and Start-up Days zorganizowano w formule hybrydowej. Odbyło się ponad 160 godzin emisji live prowadzonych podczas 16 streamingów jednocześnie, nad których przebiegiem czuwało 65 techników. Do realizacji wydarzenia wykorzystano: 7 kilometrów przewodu internetowego, 2gb łącznej prędkości Internetu, 68 laptopów i 8 serwerów streamujacych, powstało ponad 1TB nagrań wideo.

XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 5. European Tech and Start-up Days organizowane w szczególnych okolicznościach, odbyły się zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Współgospodarzem European Tech and Start-up Days było Miasto Katowice.

Badania wśród uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020 na reprezentatywnych próbach badawczych przeprowadził instytut badawczy BCMM - badania marketingowe - w dniach 10.09.2020 r. – 22.09.2020 r.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka