Multimedia

Stałe wyposażenie multimedialne

Wszystkie sale konferencyjne i wystawiennicze Międzynarodowego Centrum Kongresowego wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt multimedialny i system nagłośnieniowy.

Każda z 26 sal konferencyjnych wyposażona jest w projektor multimedialny o sile światła 3000 lumenów, ekran projekcyjny o wymiarach 120 x 240 cm oraz nagłośnienie sufitowe.

Trzy sale wielofunkcyjne, w których odbywają się wydarzenia kongresowe, targowe, wystawiennicze czy muzyczne wyposażone są w ściany wizyjne z monitorów bezszwowych (video wall) o przekątnej 495”.

Obiekt Międzynarodowego Centrum Kongresowego wyposażony jest również w system infokiosków, który cieszy się zainteresowaniem organizatorów wydarzeń, ułatwiając nawigację i przyciągając uwagę uczestników. Umożliwia on multimedialną prezentację programu wydarzeń, szczegółów organizacyjnych oraz informacji o partnerach i sponsorach wydarzeń.

Ponadto poziom II Międzynarodowego Centrum Kongresowego mieszczący 26 sal konferencyjnych wyposażony został w system zajętości sal, który umożliwia prezentację informacji o wydarzeniach odbywających się w danej Sali. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się podczas kongresów ułatwiając gościom nawigację po wydarzeniach odbywających się w poszczególnych salach. Umożliwia również zamieszczanie informacji i nazwach sesji tematycznych, czy godzinach rozpoczęcia wydarzenia.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych gości

Organizatorom wydarzeń umożliwiamy wynajem dodatkowego sprzętu, który uatrakcyjni każde wydarzenie, zapewni profesjonalną prezentację materiałów multimedialnych oraz wpłynie na komfort gości. W swojej ofercie posiadamy między innymi monitory 48’’-75’’ na statywach, projektory multimedialne i ekrany projekcyjne, cyfrowe miksery wideo i audio, laptopy, aktywne kolumny głośnikowe, mikrofony bezprzewodowe, cyfrowe linie do transmisji obrazu na dalekie odległości i wiele innych nowoczesnych rozwiązań.

Ponadto szeroki wybór sprzętu oświetleniowego pozwala na aranżację oryginalnych wnętrz Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Dzięki listwom, reflektorom i sterownikom oświetleniowym każdej przestrzeni można nadać styl i kolorystykę wpisującą się w potrzeby danego wydarzenia.

Wydarzenia międzynarodowe

Organizatorom wydarzeń międzynarodowych umożliwiamy wynajem kabin do tłumaczeń symultanicznych. Lokalizacja kabin w poszczególnych salach jest w pełni dostosowana do danego wydarzenia, a wysokiej jakości sprzęt nagłośnieniowy wpływa na komfortowy odbiór uczestników. Ponadto sala audytoryjna MCK wyposażona jest w trzy kabiny dla tłumaczy, co jest odpowiedzią na liczne wydarzenia o charakterze międzynarodowe odbywające się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Komfortowe wideokonferencje

Bogatą ofertę multimediów Międzynarodowego Centrum Kongresowego uzupełniają cztery mobilne zestawy do wideokonferencji CISCO. Dzięki temu nowoczesnemu systemowi nasi klienci mogą prowadzić biznesowe rozmowy z partnerami z całego świata. Wydzielone łącze internetowe gwarantuje stabilność i komfort połączenia.

Wirtualne spotkania mogą odbywać się zarówno w kameralnych salach konferencyjnych, jak i w pomieszczeniach mieszczących kilkaset osób. Umożliwia to nie tylko bezpośrednie rozmowy, ale również transmisję wykładów, prelekcji, a nawet operacji. To wyjątkowo komfortowy sposób na organizację międzynarodowych spotkań bez konieczności odbywania podróży. Realizację wszystkich spotkań opartych o wykorzystanie systemu CISCO, jesteśmy w stanie w pełni dostosować do potrzeb naszych klientów.

Współpraca
Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe, aby zapewnić najwyższy poziom usług w obiektach od lat współpracuje m.in. z firmą Pixel Multimedia, która oferuje pełny zakres obsługi technicznej konferencji, kongresów, eventów biznesowych, koncertów, gal, wystaw, konferencji prasowych czy szkoleń.

Pixel Multimedia jest partnerem Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, gdzie każdego roku obsługuje wiele wydarzeń.
W  portfolio firmy znajduje się obsługa takich wydarzeń jak: 
- Europejski Kongres Gospodarczy 
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego
- World Urban Forum
- Spotkania z Zarządem 5 tysięcy pracowników w 4 zakładach produkcyjnych Volkswagen Poznań.
- Transmisje operacji Live 
- Wystawa „Nie to niebo” w CK Zamek w Poznaniu 
- Transmisja koncertu Audiofeels
- Finał WOŚP 2021
- 4 Design Days

ZAKRES USŁUG PIXEL MULTIMEDIA OBEJMUJE:
- obsługę wizyjną; ekrany diodowe, ekrany projekcyjne, projektory, monitory wielkoformatowe, kamery, monitory podglądowe, systemy dystrybucji i realizacji wizji
- obsługę nagłośnieniową; systemy głośnikowe, niezawodne mikrofony, miksery audio i pełne wsparcie dla artystów i mówców
- wsparcie informatyczne; slideroom, dystrybucja materiałów do sal konferencyjnych, weryfikacja materiałów i wsparcie przy ich przygotowaniu
- streaming wydarzeń; z użyciem mikserów wizyjnych, media-serwerów, profesjonalnych kamer i oświetlenia, scenografii multimedialnej z dowolnego miejsca z dostępem do sieci
- przygotowanie i obsługę platform do wydarzeń online i hybrydowych
- wyposażenie multimedialne stoisk
- sprzęt do tłumaczeń symultanicznych
- sprzęt do głosowań bezprzewodowych
- podesty i konstrukcje sceniczne

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka