ATRAKCJE TURYSTYCZNE

NAJBLIŻSZA OKOLICA

Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek znajdują się w sercu katowickiej Strefy Kultury- przestrzeni zlokalizowanej w centrum miasta, którą obiekty współtworzą z siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz siedzibą Muzeum Śląskiego. 

MUZEUM ŚLĄSKIE

Szczegółowe informacje na temat oferty Muzeum Ślaskiego można znaleźć na stronie: https://muzeumslaskie.pl/pl/  

NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia)

Szczegółowe informacje na temat obiektu oraz kalendarium wydarzeń można znaleźć na stronie: http://www.nospr.org.pl/pl/ 

CO PONADTO?


Nie tylko Katowice, ale cały region Województwa Śląskiego cechuje niezwykłe bogactwo atrakcji turystycznych. Region łączy w sobie Beskidy na południu, Jurę Krakowsko-Częstochowską ze Szlakiem Orlich Gniazd ( www.orlegniazda.pl) na północy oraz wyróżniające je na tle całej Polski: zabytki postindustrialne. To właśnie Szlak Zabytków Techniki (www.zabytkitechniki.pl) pięknie opowiada historię regionu, a jego obiekty stanowią ciekawą formę spędzania czasu również dla gości biznesowych odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek. Osobom chcącym skosztować regionalnej kuchni polecamy wizytę na Szlaku Kulinarnym "Śląskie Smaki" (www.slaskiesmaki.pl).

Szlak Orlich Gniazd www.orlegniazda.pl

Szlak Zabytków Techniki www.zabytkitechniki.pl

Szlak Kulinarny ŚLĄSKIE SMAKI www.slaskiesmaki.pl

SZUKASZ KONKRETNYCH PROPOZYCJI?


Odwiedź z nami zabrzańskie zabytkowe podziemia węglowe. To unikatowy kompleks wyrobisk kopalnianych, nie mający swojego odpowiednika nigdzie na świecie!

Kopalnia Guido to obiekt flagowy na poprzemysłowym szlaku. Znajdziesz tu atrakcje turystyczne, jakich nie ma nigdzie w Europie! Każdy, kto odwiedza ten region, powinien zjechać kilkaset metrów pod ziemię, zobaczyć pracę potężnych maszyn do wydobywania węgla, skorzystać z przejazdu prawdziwą kolejką górniczą, by na własnej skórze przekonać się jak wyglądała praca górnika i poznać śląską duszę.

Po zwiedzaniu wyrobisk odwiedzisz najgłębiej położony pub w Europie! 320metrów pod ziemią czeka  na Ciebie degustacja niepasteryzowanego piwa Guido, stworzonego specjalnie dla turystów odwiedzających Muzeum.

Warianty wycieczek wraz z transportem z Katowic:
• zwiedzanie Kopalni Guido z degustacją piwa w Pubie 320m pod ziemią
czas trwania 4h
• zwiedzanie dla żądnych przygody "Szychta"  z degustacją piwa w Pubie 320m pod ziemią
czas trwania 3,5h – 5h
- zwiedzanie w ciemnościach "MROKI" z degustacją piwa w Pubie 320m pod ziemią
czas trwania 3,5h – 5h

Dodatkowo:
Możliwość skosztowania typowego śląskiego obiadu, serwowanego w Pubie 320m pod ziemią, który po zwiedzaniu smakuje jak nigdy wcześniej.Sztolnia Królowa Luiza to obiekt absolutnie UNIKATOWY. Najdłuższa tego typu zachowana budowla w europejskim górnictwie węglowym.

Jej zabrzański, trzykilometrowy odcinek został udostępniony zwiedzającym. Tylko tam przeżyjesz przygodę w autentycznym miejscu, nie mającym odpowiednika w Europie. Czeka na Ciebie podziemna podróż w czasie!

Warianty wycieczek wraz z transportem z Katowic:
- trasa podstawowa – czas trwania 3h

Dodatkowo polecamy degustację wina, regionalnego piwa oraz prawdziwy śląski "łobiod".

OFERTĘ wycieczek pobierz TUTAJ.

Jeżeli jesteś zainteresowany połączeniem swojego wydarzenia z ofertą integracyjną dla swoich gości, skontaktuj się z nami!×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka