Design i nagrody

Międzynarodowe Centrum Kongresowe powstało w sercu Strefy Kultury, nowej zrewitalizowanej  przestrzeni, w sąsiedztwie kultowego Spodka i niezwykłych obiektów: siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskiego.

Projekt architektoniczny 

Projekt architektoniczny Międzynarodowego Centrum Kongresowego zdobył 1. miejsce w międzynarodowym konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obiektu.  Zwycięski projekt MCK wykonała warszawska pracownia JEMS Architekci. Głównym założeniem było nawiązanie do modernistycznej architektury miasta oraz takie wkomponowanie nowego budynku, aby razem ze Spodkiem stworzyć przestrzeń do rekreacji i spędzania wolnego czasu. To właśnie dzięki tej idei, powstała Zielona Dolina, łącząca oba obiekty i pozwalająca na na wykorzystanie efektu synergii pomiędzy budynkami i wydarzeniami odbywającymi się na ich terenie. Taras widokowy z MCK na Spodek stał się ulubionym miejscem mieszkańców miasta.

Taras Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Wnętrza MCK

Obiekt przeznaczony jest dla 15 000 uczestników, a ogromna, przestronna sala wielofunkcyjna do dowolnej aranżacji może pomieścić aż 8 000 osób. Nowocześnie wyposażona sala audytoryjna przeznaczona dla 600 osób, to doskonałe miejsce na uroczyste gale konferencyjne i kongresowe. Zespół 26 sal konferencyjnych to oferta dla organizatorów spotkań zarówno otwartych, jak i zamkniętych – łącznie dla 1 200 osób. W sali balowej z powodzeniem odbędzie się spotkanie dla 800 osób. MCK to także pokoje VIP-owskie, centrum biznesu i nowocześnie zaprojektowane foyer, które łączy wszystkie elementy Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Stal, drewno i beton

Konstrukcję Międzynarodowego Centrum Kongresowego oparto o szlachetne materiały: z zewnątrz i w foyer wykorzystano czarną ażurową siatkę cięto-ciągnioną, we wnętrzach konferencyjnych: drewno i beton. Całość tworzy wyjątkową przestrzeń idealną do różnego rodzaju wydarzeń biznesowych (kongresy, konferencje, szkolenia, targi), rozrywkowych (festiwale, koncerty, imprezy sportowe) i innych. Międzynarodowe Centrum Kongresowe jest wyposażone w multimedialny sprzęt pozwalający na komunikację z odwiedzającymi i sprawną organizację każdego wydarzenia. Dzięki nowoczesnemu designowi i wyposażeniu wysokiej jakości to jeden z najnowocześniejszych obiektów kongresowych w Polsce.

Foyer przy Audytorium w MCK

 Nagrody dla Międzynarodowego Centrum Kongresowego :

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka