Dojazd i parking

PARKINGI WOKÓŁ SPODKA / MIĘDZYNARODOWEGO CENTRUM KONGRESOWEGO
Cieszymy się, że zainteresowani jesteście Państwo udziałem w wydarzeniach w MCK i Spodku. Zależy nam na Państwa bezpieczeństwie i wygodzie, dlatego poniżej zamieszczamy informację o możliwościach parkowania w okolicy naszych obiektów – Strefie Kultury oraz w najbliższej okolicy. Informacje dotyczą zarówno indywidualnych uczestników wydarzeń, jak i organizatorów.

Transport Publiczny
Zachęcamy, by w miarę możliwości docierać do nas  środkami transportu publicznego, którego gęsta sieć połączeń zapewni sprawny i wygodny dojazd pod same obiekty. Pod linkami znajdą Państwo informacje dotyczące połączeń tramwajowych i autobusowych. Jesteśmy przekonani, że wybranie transportu publicznego lub spaceru będzie dodatkowo bardziej przyjazne środowisku.
Rozkłady jazdy:
AUTOBUSY I TRAMWAJE
POCIĄGI

Centra Przesiadkowe
Dodatkowo prosimy pamiętać, że MCK i Spodek leżą w Strefie Kultury, gdzie w sąsiadujących siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskim także odbywają się imprezy, czasami jednocześnie, co znacznie utrudnia znalezienie wolnych miejsc parkingowych. Wsparciem mogą być nowoczesne centra przesiadkowe.
WIĘCEJ

PARKOWANIE DLA UCZESTNIKÓW W STREFIE KULTURY
SK1, SK2, SK3 Parkingi zlokalizowane na terenie Strefy Kultury. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Katowice, wprowadzono tu obowiązek uiszczania opłaty za postój.
W DNI ROBOCZE – PŁATNE
od poniedziałku od godz. 6.30 do piątku do godz. 17.00
Należy przy wjeździe pobrać BILET i przed wyjazdem opłacić w parkometrze (parkomaty zlokalizowane są w strefie parkingowej), następnie przy wyjeździe zeskanować opłacony bilet, by szlaban parkingu podniósł się automatycznie. Opłata parkingowa wynosi: 5 zł/h dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca, 10 zł/h dla pozostałych użytkowników.
WEEKEND – BEZPŁATNIE
od piątku od godz. 17.00 do poniedziałku do godziny 6.30
Należy przy wjeździe pobrać BILET i przy wyjeździe go zeskanować, by szlaban parkingu podniósł się automatycznie. Bilet w weekendowym czasie jest zwolniony z opłaty.

 

PARKOWANIE DLA UCZESTNIKÓW POZA STREFĄ KULTURY
Najbliższe parkingi:
P3 Parking podziemny Altus
550 miejsc, 8 minut pieszo do Spodka/MCK
WIĘCEJ
P4 Parking Centrum Handlowego Supersam
380 miejsc, 8 minut pieszo do Spodka/MCK
WIĘCEJ
P5 Parking podziemny Centrum Handlowego Galerii Katowickiej
1200 miejsc, 14 minut pieszo do Spodka/MCK
 WIĘCEJ
P Parkingi miejskie zlokalizowane na terenie miasta wokół obiektów (strefa płatnego parkowania od 1 grudnia 2023). Cennik Strefy Płatnego Parkowania.
WIĘCEJ

Najbliższe centrum przesiadkowe:
CP Najbliższe Centrum Przesiadkowe: znajduje się w dzielnicy Zawodzie (ul. 1 Maja 152).
Parking na 405 samochodów, system „door to door" z przesiadką autobus-tramwaj, dojazd ok. 20 minut do Spodka/MCK. Informacje o wszystkich trzech centrach przesiadkowych na stronie Miasta Katowice.
WIĘCEJ


 

PARKOWANIE DLA ORGANIZATORÓW – MOŻLIWOŚĆ REZERWACJI NA WYŁĄCZNOŚĆ
SK1, SK2 i SK3 Dla trzech parkingów na terenie Strefy Kultury (parkingi obok siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego) istnieje możliwość rezerwacji na wyłączność zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Katowice.
WIĘCEJ

P1, P2 Dla tych dwóch parkingów istnieje możliwość rezerwacji całości na wyłączność dla organizatorów wydarzeń. Prosimy o kontakt z naszym zespołem: kontakt@mckspodek.pl  lub Project Managerem przypisanym do Państwa wydarzenia.

Dojazd samochodem
Doskonałe położenie w pobliżu autostrady A4 i A1 pozwala na sprawne dotarcie z wielu miejsc w kraju i Europie. Liczne parkingi zlokalizowane wokół MCK umożliwiają komfortowe korzystanie z obiektu.

Dojazd pociągiem
Z Dworca PKP w Katowicach do Międzynarodowego Centrum Kongresowego można dostać się:
- pieszo w 15 min. (2,5 km)
- taksówką z Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej lub ulicy Młyńskiej
- tramwajem z przystanku Katowice Dworzec PKP liniami T11, T13, T23, T43 do przystanku Katowice Rondo (8 min.)

Dojazd tramwajem i autobusem
T, A Najbliższy przystanek tramwajowy i autobusowy ZTM przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym to Katowice Rondo, Katowice Spodek lub Katowice Uniwersytecka.

Połączenia lotnicze
Międzynarodowe Centrum Kongresowe zlokalizowane jest 30 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowicach- Pyrzowicach. Podróż samochodem na lotnisko zajmuje ok. 0,5 h. Z lotniska w Pyrzowicach można do MCK dotrzeć taksówką (cena ok. 100 zł) lub busem (cena ok. 30 zł). Wybierając podróż busem z lotniska w Pyrzowicach należy kierować się na przystanek Katowice Sokolska (1 km od MCK) lub Katowice Hotel Novotel (850 m od MCK).

Niedalekie sąsiedztwo międzynarodowych portów lotniczych w Krakowie Balicach ( 70 km, ok. 50 min.) i Ostrawie (130 km, ok. 1,2 h) umożliwia sprawne dotarcie do MCK z wielu destynacji w Polsce, Europie i na świecie.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka