XIX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

24 maja 2018, czwartek - 26 maja 2018, sobota

Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego MCK 2018

Organizator

Organizator Zjazdu:
Polskie Towarzystwo Diabetologiczne
ul. Dębinki 7 | 80-952 Gdańsk
www.cukrzyca.info.pl

Biuro Organizacyjne Zjazdu:
Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.
ul. Krupówki 29 | 34-500 Zakopane
www.bachledakongresy.pl  

Kontakt dla firm:
Bożena Chowaniec: bchowaniec@grupabachleda.pl 
Kontakt dla Wykładowców:
Małgorzata Fijał: gfijal@grupabachleda.pl 
Kontakt dla uczestników:
Kamila Knap: kknap@grupabachleda.pl 
Sprawy hotelowe:
Anna Chmura: achmura@grupabachleda.pl  

W dniach 24-26 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się XIX  Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego co roku gromadzi około 2000 osób ze środowiska diabetologicznego. Są to zarówno znamienici wykładowcy (również zagraniczni), lekarze interniści, diabetolodzy, specjaliści z różnych dziedzin medycyny, a także pielęgniarze i pielęgniarki, których wkład w leczenie pacjentów również jest doceniany.

Głównym celem XIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego jest zaprezentowanie najważniejszych osiągnięć w dziedzinie leczenia cukrzycy oraz dyskusja o sposobie leczenie schorzeń około-cukrzycowych, przedstawienie badań klinicznych oraz wspólne rozpatrywanie trudnych przypadków medycznych, aby również młodzi adepci tej trudnej sztuki medycznej mogli zaznajomić się z ciekawymi przypadkami klinicznymi oraz sposobem ich leczenia, a przez co doskonalić swoje umiejętności.

Zapraszamy do zapoznania się z listem Pani prof. dr hab. n med. Przemysławy Jarosz-Chobot, która jest gospodarzem tegorocznego Zjazdu w Katowicach.

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego i Zarządu Głównego mam zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić na XIX Naukowy Zjazd PTD do Katowic – miasta, które uczestników Zjazdu gościć będzie po raz drugi. Tą zaszczytną rolę pełniło ono w roku 1995. Minęły 22 lata, był to intensywny czas przemian, w którym oblicze Katowic przeszło metamorfozę. Miasto stało się piękniejsze, nowocześniejsze, rozwinęło się na wielu płaszczyznach, czego dowodem jest m. in. nowoczesne Międzynarodowe Centrum Kongresowe, piękny budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy Muzeum Śląskie, udostępniające zwiedzającym bogate i różnorodne kolekcje oraz szczycące się nowoczesną formą interaktywnego poznawania dziedzictwa Śląska. 11 grudnia 2015 roku Katowice dołączyły do prestiżowej Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w kategorii muzyki, stając się rozpoznawalną na całym świecie marką życia muzycznego.
Z ogromną dumą i poczuciem wyróżnienia przyjęliśmy My, śląscy diabetolodzy pediatrzy, wraz z naszymi znamienitymi kolegami internistami, zaszczyt organizacji kolejnego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego – tak ważnego dla środowiska lekarskiego Wydarzenia.
Jestem przekonana, że przygotowany przez czołowych polskich diabetologów program naukowy Zjazdu stanie się inspiracją do pogłębiania Państwa wiedzy specjalistycznej oraz wymiany własnych doświadczeń. Zapewni to najwyższy poziom wykładów oraz edukacyjnych dyskusji kuluarowych. Spędzone wspólnie miłe chwile służyć będą integracji naszego środowiska diabetologicznego.
Dziękujemy za zaufanie i czekamy na Państwa na XIX Zjeździe PTD w dniach 24 – 26 maja 2018 roku.

Do zobaczenia w Katowicach,

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr hab. n. med. Przemysława Jarosz – Chobot

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka