Wykład Aljoša Dekleva z cyklu Mistrzowie Architektury SARP

18 maja 2017, czwartek

Wykłady SARP w mck

Organizator

Stowarzyszenie Architektów Polskich o/Katowice ul. Dyrekcyjna 9 40-013 Katowice biuro@sarp.katowice.pl tel: 32 253 97 74

"Poszukiwanie przez projektowanie, projektowanie przez poszukiwanie" to koncepcja, która przyświeca pracowni projektowej Deklava Gregoric Architects z słoweńskiej Lublany.

Architekci nie boją się podejmować realizacji projektów o różnej skali, funkcji i w zróżnicowanych lokalizacjach. Działają na arenie międzynarodowej.

Dla nich podstawą projektowania jest rozpatrywanie każdego projektu na wielu płaszczyznach – pod względem aspektów społecznych, historycznych, środowiskowych, czy z uwagi na dobór materiałów. Całość podlega głębokiej analizie, zgodnie z zasadą, którą nazywają "re-principle" - z angielskiego: "re-search, re-define, re-think, re-act, re-cycle, re-use re-fer, re-alize, re-flect."

Jednak głównym założeniem dla kreowania architkektury jest odbiorca i jego reakcja na projektowaną przestrzeń. Stąd architekci Deklava i Gregorovic stawiają na zaangażowanie użytkowników w proces projektowania i dostosowywania architektury do ich potrzeb.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Mistrzem Aljošą Dekleva z słoweńskiej pracowni dekleva gregorič arhitekti. I tym razem wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym!

Wykład 18-ego maja rozpoczenie się o godz. 18.00, w Audytorium MCK, Plac Sławika i Antalla 1.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie:
www.sarp.katowice.pl lub na profilu facebooku: Mistrzowie Architektury SARP

Formularz zgłoszeniowy, który umożliwi rezerwację miejsc na wykład zostanie udostępniony we wtorek, 9-ego maja.

A wszystkich, którzy zdecydują się przyjść na wykład "w ostatniej chwili" informujemy, że specjalnie dla Was zostawiamy pulę 100 miejsc, które nie podlegają rezerwacji.

Serdecznie zapraszamy!

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka