Wigilia dla Samotnych

24 grudnia 2016, sobota

Wigilia w MCK

Wigilia to wyjątkowy dzień, na który czekamy, by móc spotkać się z najbliższymi i spędzić go w wyjątkowej atmosferze. Są jednak osoby, które nie mają takiej możliwości. Z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia zapraszamy na „Wigilię dla samotnych”, tak abyśmy wszyscy mogli poczuć ciepłą, radosną i przyjazną atmosferę nadchodzących świąt.

Inicjatywa „Wigilia dla samotnych” rozpoczęła się od udostępnienia tradycyjnego wolnego miejsca przy świątecznym stole jednej osobie, którą 12 lat temu zaprosili - pomysłodawca tego przedsięwzięcia Mikołaj Rykowski wraz z żoną. Z roku na rok liczba gości wzrastała i spotkania z domu zostały przeniesione do prowadzonej przez nich restauracji w Parku Śląskim. Jednak i tam z czasem zaczęło brakować miejsca, dlatego dzięki wsparciu władz parku, leżącego w samym centrum aglomeracji górnośląskiej, udało się „Wigilie dla samotnych” zorganizować w hali wystawowej Kapelusz. Później do tej świątecznej akcji dołączyły również „Śniadania wielkanocne dla samotnych” (m.in. Kijów, Majdan Plac Niepodległości w 2014 r. i Warszawa, Plac Deflad w 2015 r. oraz w brazylijskiej miejscowości Cruz Machado w 2016 r.).

Oficjalnym organizatorem spotkania wigilijnego jest Fundacja Wolne Miejsce, która organizuje dwa wydarzenia w sercu Górnego Śląska w Katowicach (MCK obok Spodka, rozpoczęcie godz. 16,00) i Chorzowie (hala MORiS, rozpoczęcie godz. 14,00).

Spotkanie wigilijne w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się 24 grudnia br. o godz. 16.00 (goście będą już wpuszczani o 15.00). W porozumieniu z KZK GOP są zaplanowane na ten dzień specjalne linie autobusowe, które bedą przywozić i rozwozić wigilijnych gości.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/WigiliaDlaSamotnych

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka