VII Europejski Kongres MŚP

18 października 2017, środa - 20 października 2017, piątek

Kongres MŚP w MCK

Organizator

REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA W KATOWICACH
ul. Opolska 15 | 40-084 Katowice
tel. (32) 35 111 80/90 | faks (32) 35 111 85
e-mail: kongres@rig.katowice.pl
www.rig.katowice.pl

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, praktyków biznesu, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju. O jego zasięgu, prestiżu i uniwersalnym wymiarze najdobitniej mówią liczby: Swoją wiedzę i kontakty biznesowe do tej pory budowało z nami blisko 25 tysięcy osób. Tylko w ubiegłym roku w ponad 80 panelach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 5500 uczestników z 35 państw, którzy z uwagą śledzili również ofertę 120 wystawców podczas Targów Biznes Expo.

Hasłem przewodnim wszystkich Kongresów jest: Nauka — Biznes — Samorząd — RAZEM DLA GOSPODARKI. Współpraca pomiędzy tymi środowiskami daje szansę na stworzenie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Podczas wydarzenia patrzymy na sektor MŚP z szerokiej perspektywy i analizujemy go w wielu kontekstach. Kongres to arena wymiany myśli, zdobywania praktycznej wiedzy oraz pozyskiwania kontaktów i narzędzi niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

„Uwolnić biznes!” to motyw przewodni tegorocznej edycji, rozumiany jako wielopłaszczyznowy postulat przedsiębiorców, wyrażający gotowość zmiany prawa, postaw przedsiębiorczości, otwarcia się na nowe technologie oraz ekspansję zagraniczną, na rzecz którego chcemy realnie działać.
W ciągu trzech dni odbędą się liczne sesje plenarne i dyskusje panelowe, warsztaty oraz spotkania z ekspertami, którzy pokażą, jak pokonywać bariery rozwojowe i poruszać się w meandrach rzeczywistości gospodarczej. Kongres będzie również okazją do nawiązania współpracy handlowej z przedsiębiorcami m.in. z licznych krajów UE oraz USA, Chin, Egiptu i Białorusi.

Więcej informacji na stronie organizatora:
http://ekmsp.eu/pl/strona-glowna/

 

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka