V Noe Festiwal

08 kwietnia 2018, niedziela

Noe Festival w MCK 2018

Organizator

Stowarzyszenie ENOKULTURA

Arkadiusz Tarasiński – a.tarasinski@noefestiwal.pl

Marian Jeżewski – m.jezewski@noefestiwal.pl

Marta Witek  ds: media, public relations – m.witek@noefestiwal.pl  | tel. +48  690 002 404

NOE FESTIWAL to wydarzenie, które umiejscawia się między targami a festynami na świeżym powietrzu. Odbiorcą festiwalu są konsumenci, którym należy się rzetelna wiedza na temat wina i wszystkiego, co wiąże się z jego produkcją, pochodzeniem, jakością, ceną. Wystawcy Festiwalu to importerzy, dystrybutorzy oraz producenci wina - ci z Polski i ze świata.

NOE Festiwal przede wszystkim promuje kulturę wina w Polsce. Kluczowym elementem jest edukacja i poszerzanie wiedzy na temat napoju, który towarzyszy człowiekowi od ponad 7 tysięcy lat.

Wino wymaga przygotowania, umiejętności cieszenia się nim w pełni, zaczynając od barwy, poprzez bogactwo aromatów, a kończąc na niuansach smakowych. Podczas Festiwalu oprócz okazji do poznania całej palety win z różnych zakątków świata, każdy będzie mógł uczestniczyć w otwartych prelekcjach, które przybliżą zasady degustacji, łączenia wina z jedzeniem, czy oceny jakości tego trunku, tak, by umiejętnie i świadomie czerpać radość z jego walorów. Do dyspozycji zwiedzających, na każdym stoisku są specjaliści, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania gości.

NOE ma za sobą już cztery edycje. Z roku na rok, wystawców i gości Festiwalu przybywa. Gościem specjalnym I NOE Festiwal była Gruzja – kraj, który uważany jest za kolebkę winiarstwa. To właśnie tam, na stokach Kaukazu pierwszy znany nam winogrodnik – biblijny Noe – miał uprawiać winorośl. Noe jako symboliczny prekursor winiarstwa stał się dla organizatorów Festiwalu inspiracją do promowania kultury wina oraz jego walorów. Kolejne festiwale to Francja, Węgry, Włochy.

W 2018 roku przyszedł czas na Hiszpanię, która będzie Gościem specjalnym V edycji NOE Festiwalu.

NOE Festiwal ma więc charakter kulturalno-poznawczy, jego ideą jest również dobra wspólna zabawa, która mu towarzyszy. To pierwszy taki Festiwal Wina w kraju. Zapraszamy dystrybutorów i producentów wina, w tym winiarzy polskich, do promocji kultury tego szlachetnego napoju.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka