Tribute to Led Zeppelin

17 lutego 2022, czwartek

Katowice baner_1200x800_01.jpg

Organizator

Viva Music Sp. z o.o.

To znany wszystkim fanom muzyki rockowej zespół brytyjski, jeden z pionierów hard rocka, uważany za jeden z najbardziej znaczących zespołów muzycznych w historii. Zespół sprzedał około 300 milionów płyt na całym świecie i ponad 110 milionów w Ameryce.

Odmienił formułę koncertów rockowych – pod koniec lat sześćdziesiątych, gdy inni występowali przeciętnie przez 30 minut, Led Zeppelin potrafił grać na żywo przez kilka godzin.

Przez cały okres funkcjonowania skład zespołu nie ulegał zmianom, a po śmierci perkusisty Johna Bonhama w 1980 roku zakończył działalność.

W późniejszym czasie grupa kilka razy reaktywowała się przy okazji pojedynczych koncertów. Nigdy jednak nie wystąpiła w Polsce. Owszem, od czasu do czasu do naszego kraju trafiali Jimmy Page i Robert Plant lub też Robert Plant solo (nasza firma miała przyjemność organizowania jego koncertów).

Bardzo znane zespoły doczekują się wydarzeń z serii „Tribute to”… Viva Music od kilka lat prezentuje tego typu koncerty poświęcone światowym sławom estrady. Staramy się prezentować najlepsze i najciekawsze zespoły tego typu z różnych stron świata: od USA, przez Włochy, Danię, Szwecje itd.

Niektórzy wykonawcy, jak choćby Queen, ABBA, Pink Floyd maja nie tylko wielu naśladowców, ale także artystów grających koncerty typu  „Tribute to” w licznie kilkunastu.

Nie ma ich zbyt wielu Led Zeppelin. Dlaczego? Bo ich muzyka nie jest łatwa. Jest wymagająca nie tylko dla słuchacza, ale także dla muzyków.

I właśnie na ucztę muzyki Led Zeppelin w wykonaniu świetnych instrumentalistów i zjawiskowego wokalisty zapraszamy w najbliższym czasie. Kto chciałby powspominać i usłyszeć na żywo kolejny raz takie utwory jak: Good Times Bad Times, Baby I’m Gonna Leave You, Your Time Is Gonna Come, Rock and Roll, Imigrant Song, Kashmir czy wreszcie Stairway to Heaven, powinien natychmiast kupić bilety.

W czasie koncertów w Polsce, zespół będzie także przygotowywać materiały video do swojej produkcji. Zapraszamy więc na Tribute to Led Zeppelin.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka