Targi EXPO KATOWICE Targi EcoDom

06 września 2022, wtorek - 09 września 2022, piątek

2.png

Organizator

EXPO Katowice S.A. (dawniej Polska Technika Górnicza S.A.)
Adres: al. Korfantego 51/46, 40-160 Katowice
Telefon: 32 353 70 24 
Mail: expo@expo-ecodom.com

Wzrost zapotrzebowania na prąd i ciepło zarówno ze strony przemysłu, jak i indywidualnych odbiorców powoduje, że wykorzystanie wyłącznie paliw kopalnianych, jako źródeł energii, staje się niewystarczające.

Aby zminimalizować negatywny wpływ paliw kopalnych, zwłaszcza na środowisko naturalne, szerzej – niż dotychczas – sięga się po odnawialne źródła energii. Także w Polsce notujemy systematyczny wzrost mocy OZE. W ubiegłym roku przekroczyła ona ponad 9100 MW.

Organizowane od 38 lat w Katowicach Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego prezentowały dotychczas innowacyjne rozwiązania i technologiczne trendy w przemyśle wydobywczym.  Zmiany strukturalne zachodzące w kopalnictwie oraz polityka dekarbonizacji, wymagały rozszerzenia oferty targowej. Najbliższa ekspozycja zyskała  szerszą formułę i nowy profesjonalny segment wystawienniczy - Targi EcoDom.

Pod wiodącą nazwą Międzynarodowe Targi EXPO KATOWICE – w tym samym miejscu i terminie odbędą się Targi EcoDom,  na których prezentowane będą maszyny, urządzenia i technologie dedykowane wykorzystaniu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy i geotermalnej. Natomiast  dywersyfikacja potencjału ponad 200 firm okołogórniczych, uczestniczących w Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego stworzy niepowtarzalną szansę wspólnych przedsięwzięć
z firmami z zakresu OZE.

Targi EcoDom wraz z Międzynarodowymi Targami Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego,  to:

  • propozycja polskiego mixu energetycznego,
  • platforma wystawiennicza synergii nowoczesnego przemysłu wydobywczego, transformacji energetycznej, czystych technologii i odnawialnych źródeł energii,
  • ekologiczna oferta obniżenia kosztów energii i ciepła dla indywidualnych odbiorców .  
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka