"Szalone Nożyczki" | spektakl

01 października 2023, niedziela, godz. 16.00

Za-kulisami-gora---galeria-(16)-1170x400.jpg

Organizator

ADRIA ART sp. z o.o.

ul. Artura Grottgera 4/2

https://adria-art.pl

https://adria-art.pl/kontakt

Dwa pokazy: o godzinie 16.00 i 19.00

„Szalone nożyczki” w reżyserii Jakuba Ehrlicha to historia, która mogłaby się wydarzyć w niejednym salonie fryzjerskim. Aż strach iść obciąć włosy do salonu, żeby nie zostać posądzonym o morderstwo! Tak, dobrze przeczytaliście – morderstwo. Z takim wydarzeniem mają do czynienia bohaterowie kapitalnej komedii teatralnej.

Głównym bohaterem przedstawienia „Szalone nożyczki” jest rezolutny fryzjer. Swój zakład prowadzi w wynajętym lokalu. Jego właścicielką jest Pani Izabela. W czasie, gdy bohater strzyże, podcina, czesze, goli brody i pielęgnuje włosy swoich klientów, staje się coś nieprzewidywalnego. Przychodzi wiadomość, że właścicielka lokalu nie żyje. Wieść zaskakuje wszystkich – pracowników oraz osoby korzystające z usług fryzjerskich.

Na miejscu szybko zjawiają się policjanci. Inspektorzy stawiają sobie zasadnicze pytanie: kto zabił? Każda z obecnych w salonie osób ma coś na sumieniu! Łączy ich jedno – wszyscy mieli motyw, dlatego śledztwo ciągle się komplikuje. Gdy policjanci myślą, że trafili na dobry trop, za chwilę pojawia się inny, który skreśla dotychczasowe dochodzenie. Nikt jednak nie przyznaje się do zbrodni. Wtedy do działania przystępują widzowie!

W duchu teatru interaktywnego w spektaklu „Szalone nożyczki” podpowiedzi publiczności są kluczowe dla dalszego rozwoju akcji. Spostrzeżenia osób z widowni skrzętnie notują policjanci zobowiązani do złapania mordercy. Finał i schwytanie odpowiedzialnej za zbrodnię osoby pozostaje w rękach publiczności. To przedstawienie nigdy nie kończy się tak samo!

Niepowstrzymana, nieposkromiona, energiczna i dynamiczna ekipa aktorów i aktorek! Taka właśnie jest obsada spektaklu „Szalone nożyczki”. W roli Starszego Inspektora, który bierze na siebie skomplikowane śledztwo występują na zmianę Lesław Żurek i Przemysław Cypryański. Pomocą i radą w dochodzeniu służy Młodszy Inspektor. Tę rolę odgrywają Maciej Wilewski oraz Urszula Dębska. Marta Lewandowska wciela się w Barbarę Markowską, fryzjerkę. Antonio Grzebiński to przebojowy fryzjer, który prowadzi salon w lokalu wynajętym od Pani Izabeli. Tą postać gra Leszek Stanek. Katarzyna Polewany i Joanna Kupińska występują zamiennie jako Pani Dąbek. Nietuzinkowa postać przypadła Mateuszowi Łapce i Michałowi Pirogowi. Edward Wurzel jest handlarzem antykami.

Spektakl odbędzie się w Sali Audytoryjnej. 

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka