Światowe Forum Miejskie (WUF) – URBAN EXPO

26 czerwca 2022, niedziela - 30 czerwca 2022, czwartek

Polski-pawilon-na-Urban-Expo-3.jpg

Organizator

Organizatorzy: UN-Habitat (agenda ONZ), Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice.

Odwiedź URBAN EXPO podczas światowego Forum Miejskiego w Katowicach. To jedno z wydarzeń towarzyszących.

Na Urban Expo pojawi się 89 wystawców z 43 krajów ze wszystkich regionów świata, m.in. z USA, Niemiec, Francji, Meksyku, Korei Południowej, Indonezji, Kenii czy Tajlandii. Połowa wystawców pochodzi spoza Europy. Na 8 tysiącach metrów kwadratowych swoje pawilony promocyjne zaprezentują państwa, miasta, organizacje międzynarodowe i pozarządowe oraz firmy.

Urban Expo to świat w pigułce! Każdy wystawca będzie mógł pochwalić się swoimi pomysłami na rozwój i zmianę przestrzeni miejskiej. Podczas wystawy dowiemy się o wielu innowacyjnych projektach, inicjatywach i partnerstwach. A firmy z całego świata zaprezentują  technologiczne nowości, które ułatwiają życie mieszkańcom miast.
Polska zaprezentuje się  w 21 pawilonach i stoiskach. Wystawiać się będą m.in. miasto Katowice, jako gospodarz wydarzenia.

Pawilon Polski – to trzeba odwiedzić!
Obowiązkowym punktem podczas Urban EXPO będzie Pawilon Polski. Ogromna konstrukcja reprezentująca polską architekturę na pewno przyciągnie uwagę uczestników z całego świata. To połączenie tradycyjnych rozwiązań ze współczesnym designem. Polscy i zagraniczni goście będą mieli szansę obejrzeć wystawę “Miejskie Transformacje – Modelowa rewitalizacja miast”. Każdy z modułów wystawy wyposażony zostanie w ekrany, na których wyświetlane będą filmy prezentujące efekty projektów realizowanych w wybranych miastach. Po obejrzeniu, uczestnicy zostaną zaproszeni do Strefy Opinii. Na tablicy z karteczkami zwiedzający będą mogli umieszczać swoje komentarze, inspiracje oraz opinie dotyczące transformacji miast w naszym kraju. Polski Pawilon to także przestrzeń konferencyjna, gdzie będą odbywały się ciekawe wystąpienia i dyskusje.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka