Summer Fog Festival

13 lipca 2024, sobota - 14 lipca 2024, niedziela

summerfog.jpg

Organizator

Starr Live Entertainment
contact@summerfogfestival.com

WYDARZENIE PRZENIESIONE NA INNY TERMIN

Oświadczenie organizatora:

"Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od nas jesteśmy zmuszeni do przeniesienia tegorocznej edycji festiwalu Summer Fog Festival na inny termin.
Aktualnie trwają ustalenia w temacie nowej daty festiwalu. Bilety zachowują ważność na kolejny termin. Osoby, które już zakupiły bilety, a chciałyby je zwrócić, to mogą to zrobić w punktach sprzedaży. Ich koszt zostanie zwrócony zgodnie z regulaminem.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane.
Liczymy na Państwa wsparcie i zrozumienie. Do zobaczenia, podczas kolejnej daty.
Z poważaniem,
Zespół organizacyjny Summer Fog Festival"

----

Summer Fog Festival to coroczne święto fanów wszystkich odmian progrocka. W tym roku wydarzenie odbędzie się 13-14 lipca. NA SFF zagrają: 

BIG BIG TRAIN
Big Big Train to jedno z najbardziej wpływowych i innowacyjnych muzycznych przedsięwzięć ostatnich trzydziestu lat. Zespołowi udało się stworzyć unikalne brzmienie, łącząc w swych kompozycjach elementy progresywnego rocka, folk rocka i rocka symfonicznego. Ich teksty opowieściowe poruszają tematy natury, historii oraz emocji, zyskując uznanie na całym świecie. 

Podczas Summer Fog Festival Big Big Train zaprezentuje swoje największe hity oraz materiał z ich najnowszego albumu, który spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków. To będzie niezapomniany wieczór dla wszystkich fanów, którym zależy na wsłuchaniu się w misternie skonstruowane dźwięki, pełne głębi i emocji.  

COLOSSEUM
Zespół COLOSSEUM jest prawdziwym dinozaurem w historii muzyki rockowej. Zespół został założony w 1968 roku i od tamtej pory zdobył serca fanów na całym świecie. Ich innowacyjne podejście do muzyki, wirtuozerskie solówki i zwarta sekcja rytmiczna sprawiają, że są niezapomnianym doświadczeniem na żywo. Po latach przerwy, zespół powrócił w nowym składzie, gotowy na europejską trasę koncertową oraz festiwalowe lato 2024. Nie przegap okazji żeby zobaczyć ich na scenie i doświadczyć niesamowitej energii, jaką emanuje ta legenda muzyki rockowej. COLOSSEUM na zawsze! 

PROJECT ENIGMATIX
Czesław Niemen, jeden z najważniejszych artystów w historii polskiej muzyki, zostanie uczczony podczas tegorocznej edycji Summer Fog Festival. W roku 85. urodzin oraz 20. rocznicy śmierci, powstaje specjalny projekt „Project Enigmatix Tribute to Czesław Niemen” który przywoła jego niezapomniane utwory. 

W skład tego wyjątkowego wydarzenia wejdą byli muzycy, którzy mieli okazję współpracować z Niemenem, takie osobistości jak Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski, Tomasz Jaśkiewicz czy Paweł Brodowski. Dołączą także goście specjalni, w tym Natalia Niemen, Damian Bydliński, Adam Wolski.  

ALEX HENRY FOSTER
ALEX HENRY FOSTER to muzyk, producent i kompozytor, który wraz ze swoim zespołem „The Long Shadows” tworzy na scenie intensywne i brutalne ścieżki dźwiękowe post-rocka. Wspólnie z kolegą z zespołu, Jeffem Beaulieu, Alex zakupił dawny kościół w Drummondville w Kanadzie i założył wytwórnię „Hopeful Tragedy Records” oraz „Upper Room Studio”, gdzie nagrano i zmiksowano muzykę debiutanckiego albumu. 

Długo oczekiwana europejska trasa koncertowa zespołu, którego występy charakteryzują się mistrzowską grą sześciu muzyków na scenie, tworzącą imponującą warstwę dźwiękową. Ich muzyka dosłownie uzależnia i porusza każdego, kto był świadkiem ich koncertów. ALEX HENRY FOSTER kocha swoich fanów, a fani odwzajemniają to uczucie – jego koncerty są pełne energii i emocji, stanowiąc prawdziwe doświadczenie wiary. Jego występy potrafią przekonać nawet największych sceptyków do siły miłości, muzyki i jedności, ponieważ miłość ma moc zmieniania rzeczy.  

AGUSA
Zespół powstał na początku 2013 roku, kiedy Tobias Pettersson i Mikael Ödesjö, byli członkowie Kama Loka, zwerbowali Daga Strömqvista i Jonasa Berge do swojego projektu rocka progresywnego z początku lat 70-tych. Swoją debiutancką płytą wydał w 2014 roku. 

LIZARD
Zespół powstał w roku 1990 w Bielsku-Białej z inicjatywy wokalisty Damiana Bydlińskiego i gitarzysty Mirosława Worka. Skład zespołu uzupełnili: keyboardzista Andrzej Jancza, basista Janusz Tanistra oraz perkusista Mariusz Szulakowski. 

Muzyka od początku działalności inspirowana była głównie dokonaniami takich zespołów jak Emerson, Lake & Palmer, UK czy King Crimson (nazwa zespołu wprost nawiązuje do tytułu trzeciej płyty KC). Pierwsze sześć lat działalności zespołu to nagrywanie taśm demo i liczne koncerty. W 1996 nastąpił przełom w karierze grupy – zespół podpisał kontrakt z wydawnictwem Ars Mundi, które wydało debiutancki album bielskiego kwintetu „W galerii czasu”. 

Lizard pojawił się na wielu prestiżowych imprezach i koncertach, m.in. w Lyonie (1992), w Katowicach (Akademia Muzyczna, 1993), rok później podczas Intermedia Promotion we Wrocławiu, w Bielsku-Białej (Teatr Polski, rok 1995 i 97) oraz na pierwszej edycji Festiwalu Rocka Progresywnego w Warszawie (1996). W roku 1997 zespół został zaproszony do znanego programu muzycznego „100% Live” emitowanym przez TV Katowice. Największym sukcesem był jednak występ przed legendarną grupą Emerson, Lake & Palmer, w czerwcu 1997 (Spodek, Katowice). W październiku tego samego roku zespół supportował koncert Porcupine Tree w krakowskiej Filharmonii. 

FREN
Międzynarodowy, polsko-ukraiński zespół FREN wkraczając na scenę odcisnął na niej swoje unikalne piętno jako twórcy muzyki instrumentalnej o mocnym ładunku emocjonalnym. Ich kompozycje zawierają w sobie wielowarstwowe, rozłożyste pejzaże dźwiękowe balansujące pomiędzy mglistym transem, a bardziej dynamiczną formą ekspresji.  

Zespół został założony w 2017 w Krakowie roku przez pianistę Oskara Cenkiera, gitarzystę Michała Chalotę, basistę Andrew Shamanova i perkusistę Oleksija Fedoriva. Muzycy zagrali wiele ciepło przyjętych koncertów i dzielili scenę m.in. z Caravan (UK), Stoned Jesus (UA), The Sonic Dawn (DK), Virgil Donati’s Icefish (IT), czy Steve’m Rothery (UK). Ich styl bywał określany jako symbioza brzmień vintage z nowoczesnymi środkami wyrazu i porównywany do zespołów takich jak Pink Floyd, King Crimson, Änglagård czy Caravan. Doceniony przez krytyków debiutancki album Fren zatytułowany „Where Do You Want Ghosts to Reside” został wydany w 2020 roku. 

Kontynuując swój dotychczasowy rozwój, w 2022 roku zespół wypuścił swój kolejny album, „All the Pretty Days”. Wydawnictwo to pokazuje ewolucję zespołu jednocześnie umacniając jego status jako prężnych twórców w swoim nurcie i nie tylko.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka