Steel 2023. Europejski Kongres Stalowy

18 września 2023, poniedziałek

Steel2023.jpg

Organizator

Regionalana Izba Gospodarcza w Katowicach

Mirosław Rus
Dyrektor ds. Rozwoju
mail: mrus@rig.katowice.pl | kom: +48 503 133 382

Promocja wydarzenia:

Magdalena Jarocka
Kierownik ds. PR i Marketingu
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
mail: mjarocka@rig.katowice.pl | kom: +48 534 221 566

Europejski Kongres Stalowy STEEL 2023 jest pierwszą edycją wydarzenia, podczas którego zostaną zaprezentowane nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne na rynku stalowym - w obszarze nowoczesnej produkcji stali jak i wykorzystania jej w procesach budowlanych czy energetycznych.

Rozwiązania adresowane dla rynku stalowego muszą uwzględniać wymogi zrównoważonego rozwoju, dynamicznie rozwijającego się obszaru sztucznej inteligencji i implementowania rozwiązań AI w procesy technologiczne, jak również zmieniającego się otoczenia rynkowego i gwałtownych zmian geopolitycznych na świecie.

Celem Kongresu jest również  budowa świadomości wspólnego działania w kierunku „zielonej” transformacji.

Tematyka Kongresu obejmuje najbardziej istotne kwestie związane z przyszłością polskiego hutnictwa w kontekście europejskiej transformacji energetycznej, jak i pozyskiwania nowych technologii umożliwiających rozwój branży - łącząc naukową wiedzę z praktycznymi rozwiązaniami świata biznesu.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestie zarówno z obszaru rynku stali i kształtowania trendów w warunkach dynamicznych zmian geopolitycznych - związanych m.in. z wojną w Ukrainie, jak też tematy stricte produkcyjne - w ramach których zostaną omówione kwestie techniczne.

W trakcie Kongresu zostaną także poruszone tematy związane z gospodarką wodorową, finansowaniem zielonych inwestycji, kształceniem kadr dla branży stalowej, wprowadzaniem innowacji czy wykorzystaniem inteligentnych rozwiązań w zarządzaniu danymi produkcyjnymi i opracowywaniu nowych technologii.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka