Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

04 grudnia 2022, niedziela - 05 grudnia 2022, poniedziałek

fest_02.png

Organizator

Organizatorami ŚFN KATOWICE jest konsorcjum uczelni z województwa śląskiego, z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach jako pomysłodawcą i liderem przedsięwzięcia, we współpracy z Miastem Katowice (miastem gospodarzem) oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego (jako współgospodarzami).

Biuro Organizacyjne Festiwalu
Uniwersytet Śląski w Katowicach
ul. Bankowa 12
40-007, Katowice
sfn@us.edu.pl
tel. 32 359 23 25

W tym roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym po raz kolejny spotkamy się podczas święta śląskiej nauki na szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki.

W programie festiwalu znajdą się, jak co roku, setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy. Przestrzeń festiwalowa podzielona będzie na sześć obszarów poświęconych: przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce, a także strefy specjalne. Główna strefa specjalna będzie poświęcona węglowi – surowcowi, na którym w przeszłości zbudowana została potęga Górnego Śląska i którego umiejscowienie w naszej przyszłości już teraz stanowi dla nas ogromne wyzwanie.

Sprawdź program.

Na potrzeby 6. ŚFN KATOWICE zagospodarujemy również sąsiadującą z budynkiem MCK Halę Widowiskowo-Sportową „Spodek”, skorzystamy również z naszych zeszłorocznych doświadczeń i zaproponujemy publiczności moduł plenerowy.

Szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach przygotowań stolicy województwa śląskiego do pełnienia funkcji Europejskiego Miasta Nauki w roku 2024 – ten prestiżowy tytuł przyznało Katowicom Stowarzyszenie EuroScience.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE jest również – na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego – jednym z ambasadorów województwa śląskiego podczas trwającej właśnie w Dubaju wystawy światowej Expo 2020 – podczas zbliżającego Śląskiego Regionalnego Tygodnia reprezentanci ŚFN i UŚ poprowadzą serię warsztatów dla dzieci.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka