Śląski Dzień Zdrowia

10 marca 2018, sobota

Śląski Dzień Zdrowia w MCK

Organizator

Grupa PTWP SA
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Plac Sławika i Antalla 1
40-163 Katowice
Tel. +48 32 209 13 03
e-mail: promocja@ptwp.pl
NIP: 954-21-99-882

współpraca i sponsoring: 
Tomasz Ruszkowski
e-mail: tomasz.ruszkowski@ptwp.pl

sprawy organizacyjne: 
Paulina Dudek i Karolina Machura
e-mail: paulina.dudek@ptwp.pl; karolina.machura@ptwp.pl

Kontakt dla mediów i patronów medialnych:
Małgorzata Sklorz
malgorzata.sklorz@ptwp.pl

 

Dlaczego warto odwiedzić Międzynarodowe Centrum Kongresowe i przyjść na „Śląski Dzień Zdrowia”?  – bo to niepowtarzalna okazja, żeby w jednym miejscu kompleksowo zadbać o siebie. Warunkami dobrego zdrowia są regularna diagnostyka, odpowiednia profilaktyka, wiedza o tym, jak zdrowo żyć. Śląski Dzień Zdrowia wychodzi naprzeciw potrzebom każdego z tych obszarów. Wydarzenie ma na celu budowanie świadomości i promocję zdrowego stylu życia. Mieszkańcy aglomeracji górnośląskiej będą mogli w wygodny i łatwo dostępny sposób skonsultować się z wybitnymi specjalistami wybranych dziedzin medycyny oraz skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych. Ponadto, liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, które nie tylko bawią, ale i uczą, w jaki sposób dbać o zdrowie, umilą wspólnie spędzony czas. Dla zwiedzających przygotowane zostaną trzy strefy tematyczne:

DIAGNOSTYKA

EDUKACJA I PROFILAKTYKA

ZABAWA I RELAKS

 

DIAGNOSTYKA

W strefie Diagnostyki na zwiedzających będą czekać profesjonalnie zaaranżowane poradnie, a w nich lekarze kilkunastu różnych specjalności. Odwiedzający będą mieli możliwość bezpłatnego wykonania badań lekarskich, skonsultowania swoich problemów zdrowotnych oraz uzyskania wskazówek dotyczących skutecznego leczenia.  

EDUKACJA I PROFILAKTYKA

Strefa edukacji i profilaktyki dostarczy szerokiej wiedzy z zakresu diagnostyki, leczenia
i zapobiegania chorobom. W jej ramach przewidziano bogaty program wykładów i dyskusji
z ekspertami i specjalistami różnych dziedzin – tu każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach oraz posłuchać rozmów prowadzonych przez dziennikarzy Dziennika Zachodniego i Radia Katowice, m.in. nawiązujących do słynnej audycji „Spotkań medycznych im. Krystyny Bochenek”.

ZABAWA I RELAKS

Na ścieżce zdrowia nie może zabraknąć strefy dedykowanej dobrej zabawie i aktywności. Liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, przygotowane w strefie Zabawy i Relaksu, które nie tylko bawią, ale i pokazują, jak dbać o zdrowie, zapewnią całej rodzinie aktywnie spędzony czas i nie pozwolą się nudzić. Nie zabraknie tutaj konkursów, warsztatów, animacji oraz zdrowych przekąsek dla całej rodziny.

 

 

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka