PRECOP 29 Konferencja Klimatyczna

02 października 2024, środa - 03 października 2024, czwartek

precop_www.jpg

Informacje organizacyjne

Więcej informacji wkrótce na stronie www.precop.pl.

Organizator

Grupa PTWP oraz
UN Global Compact Network Poland

 

Współpraca komercyjna
Joanna Grabowska
dyrektor ds. klientów strategicznych Grupy PTWP
e-mail: joanna.grabowska@ptwp.pl

 

Dwudniowa konferencja PRECOP 29 poprzedzi i przygotuje do Szczytu Klimatycznego w Azerbejdżanie (2024 UN Climate Change Conference – COP 29) – największego światowego forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. W konferencji biorą udział wysocy przedstawiciele agend ONZ i Unii Europejskiej, ambasadorzy i politycy, byli prezydenci COP oraz reprezentanci świata nauki i biznesu, instytucji i organizacji.

W agendzie spotkania pojawią się najistotniejsze tematy związane z redukcją emisji CO2, polityką klimatyczną Polski i Europy, powstrzymaniem globalnego ocieplenia i łagodzeniem już widocznych i wciąż narastających skutków katastrofy klimatycznej.

Poprzednia edycja wydarzenia, PRECOP 28, to 2 dni rozmów i spotkań, 30 inspirujących sesji tematycznych i 150 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele biznesu, gospodarki, nauki oraz instytucji i organizacji pozarządowych. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zgromadziło się 1300 uczestników, a transmisję online śledziło 2500 osób.

 

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka