Mistrzowie Architektury: Ryo Abe

11 października 2018, czwartek

Mistrzowie Architektury w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Organizator

Stowarzyszenie Architektów Polskich o/Katowice
ul. Dyrekcyjna 9
40-013 Katowice
email: biuro@sarp.katowice.pl 

Cykl Mistrzowie Architektury wraca po wakacyjnej przerwie! Tym razem, wspólnie z naszym gościem, przeniesiemy się poza Europę, aż do dalekiej Japonii. Jak bardzo wizja japońska różni się od tej europejskiej? O tym opowie Ryo Abe, który już od ponad 20 lat prowadzi pracownię AARA z siedzibą w Tokio.

Japonia to kraj, którego kultura i architektura od zawsze rozwijały się niezależnie od pozostałych części świata. Przejawia się to w projektach Ryo Abe, który w niezwykły sposób łączy oryginalne formy i idee z tradycyjnymi japońskimi technikami i materiałami. Jego budynki pełne są spontaniczności, jak również gestów, kreujących dialog na linii człowiek-natura-architektura. Panuje tam idealna harmonia, w której budynek jest częścią środowiska, tak samo ważną jak człowiek.

Pracując w Kraju Kwitnącej Wiśni, Ryo Abe wypracował sobie indywidualny współczesny styl, niezależny od panujących na świecie trendów. Podczas wizyty w Katowicach, przedstawi w jaki sposób niewielka interwencja może tchnąć nowe życie w upadające tereny, a także jak osiągać wyjątkowe efekty, wykorzystując lokalnie dostępne materiały.

Serdecznie zapraszamy na wykład w czwartek 11 października do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach!

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka