Mistrzostwa w grach e-sportowych w ramach Igrzysk Europejskich 2023

30 czerwca 2023, piątek - 02 lipca 2023, niedziela

Zrzut ekranu 2023-06-14 o 08.00.56.png

Organizator

Światowa Federacja Esportu (Global Esports Federation) i Europejski Komitet Olimpijski (European Olympic Committees)

Zapytania dla mediów:
media@globalesports.org 

https://www.globalesports.org/ege23 

Mistrzostwa e-sportowe w ramach Igrzysk Europejskich – European Games Esports Championships (#EGE23) odbędą się w Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach od 30 czerwca do 2 lipca. Katowice będą gospodarzem pierwszych mistrzostw e-sportu w Europie wraz z Igrzyskami Europejskimi Kraków-Małopolska 2023.

#EGE23
Sportowcy z całej Europy wezmą udział w rywalizacji  eFootball™ 2023 i Rocket League. E-sportowcy będą rywalizować równolegle z 7000 sportowców reprezentujących 48 krajów podczas trzeciej edycji Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce. #EGE23 doda zupełnie nowy wymiar rywalizacji i rozrywki do tego wielkiego sportowego wydarzenia. Przewidziano kategorie Open i Women dla eFootball™ 2023 oraz Open dla Rocket League na #EGE23.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się kolejny raz epicentrum cyfrowej rywalizacji. Oprócz zawodów e-sportowych, #EGE23 obejmie także GEFestival – święto kultury, gier, muzyki i rozrywki obejmującej e-sport – oraz GEFcon i OKSE, spotkanie liderów  i twórców z branży e-sportu, sportu i technologii. Więcej na ten temat tutaj.

Organizatorami wydarzenia są Światowa Federacja Esportu (Global Esports Federation) i Europejski Komitet Olimpijski (European Olympic Committees). Te dwa podmioty organizują pierwsze w historii Mistrzostwa Europy w grach e-sportowych (#EGE23) w Katowicach, w Polsce.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka