Lesbikon. Kongres Kobiet Queer

12 maja 2023, piątek - 14 maja 2023, niedziela

342545396_1157363818264013_6655360959215537862_n.jpg

Organizator

Stowarzyszenie Tęczówka
40-124 Katowice, Morcinka 3

Linki:

Facebook: bit.ly/Lesbikon_wydarzenie   

Instagram: instagram.com/teczowkaorgpl 

www: teczowka.org.pl/pl/lesbikon 

mail: lesbikon@teczowka.org.pl 

LESBIKON. KONGRES KOBIET QUEER to pierwsze w historii, ogólnopolskie wydarzenie skierowane do każdej osoby, która identyfikuje się jako lesbijka, kobieta trans, cis lub niebinarna biseksualna, panseksualna, aseksualna, aromantyczna.

To wydarzenie dedykowane dla wszystkich osób połączonych doświadczeniem kobiecości, które nie zmieściło się w cishecie.

Kongres odbędzie się w dniach 13-14 maja 2023 roku. Oficjalne otwarcie rozpocznie się o godz. 9:00. Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie i w social mediach Stowarzyszenia Tęczówka.

Dwa dni kongresowe wypełnią sesje panelowe i warsztatowe, skupione wokół 4 kluczowych obszarów:

- widoczność kobiet queer w przestrzeni i debacie publicznej,

- związki i życie rodzinne,

- zdrowie seksualne

- kultura kobiet queer.

W gronie panelistek znalazły się takie osoby jak: Marta Warchoł, Monika "Pacyfka" Tichy, Edyta (@lesbioteka), Susanne Bonnemann (Stadt Köln), Patrycja i Alicja Kisielewskie, Julia i Maria (@true.rainbowfamily), Agata Ptak (Lula Pink), Katarzyna Sobocińska, Olga Górska, Helena Urbańska, Joanna Oleksy, Agnieszka Małgowska i Monika Rak (Damski Tandem Twórczy).

Naszą ideą jest, by Lesbikon był tworzony i wzbogacany wiedzą, doświadczeniem oraz energią queerowych kobiet z całej Polski.

Kongres poprzedzi w piątek Lesbiforek - artystyczne preludium Kongresu, na którym wystąpią queerowe osoby drakingowe i burleskowe: Ava Afterglow, Nokturna, Lady Fox, Max Reagan-Thatcher, Vujo de la Cruz, Blue, Transformers i w supporcie Jean-Jaques, a poprowadzi to wydarzenie Ciotka Rajcula.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka