Konferencja Nowy Przemysł 4.0

03 października 2023, wtorek - 04 października 2023, środa

Zrzut ekranu 2023-07-6 o 15.00.55.png

Organizator

Grupa PTWP
joanna.grabowska@ptwp.pl

Konferencja Nowy Przemysł 4.0 to dwa dni debat, prezentacji i spotkań. Wydarzenie skierowanie jest do osób zainteresowanych przyszłością produkcji przemysłowej w Polsce i zmianami technologicznymi, które determinują perspektywy jej rozwoju. 

Wśród uczestników i prelegentów znajdują się m.in. kadra zarządzająca przedsiębiorstwami przemysłowymi i produkcyjnymi, dyrektorzy produkcji, managerowie oraz pracownicy wszelkich specjalizacji w fabrykach i zakładach produkcyjnych, przedstawiciele firm specjalizujących się w robotyzacji i automatyzacji, dostawcy technologii dla Przemysłu 4.0, przedstawiciele instytucji wspierających rozwój technologiczny sektora przemysłowego, dyrektorzy i menedżerowie IT reprezentujący sektor przemysłu i produkcji, przedstawiciele instytucji finansujących inwestycje w Przemysł 4.0 i producenci maszyn oraz integratorów systemów. 

Szeroki program wydarzenia organizowanego przez redakcję WNP oraz Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł, obejmuje tematykę polskiego przemysłu 4.0 podczas którego prelegenci rozmawiać będą o jego barierach i sukcesach. Paneliści poszukiwać będą również odpowiedzi na pytania jak racjonalnie automatyzować i robotyzować produkcję, w jakich obszarach przemysłu, technologie oparte na AI się nie sprawdzą oraz w jaki sposób pozyskiwać, gromadzić, przetwarzać dane, niezbędne dla przemysłu 4.0. Mocno wybrzmią tematy cyfrowej transformacji w produkcji  – uczestnicy rozmawiać będą o tym jak najskuteczniej i najbezpieczniej ją finansować, jakie potrzebne są kompetencje dla cyfrowej gospodarki i jak zadbać o cybezpieczeństwo produkcji. Wśród tematów pojawi się także debata o nowoczesnej logistyce oraz cyfryzacji w transporcie oraz dostawach.   

Uwieńczeniem pierwszego dnia targów będzie uroczysta gala wręczenia nagród 
w konkursie The Best of Industry 4.0 w kategoriach „zakład produkcyjny” oraz „technologia”. Jury składające się z przedstawicieli najnowocześniejszych firm europejskiego i polskiego przemysłu, wiodących dostawców i wdrożeniowców, praktyków, naukowych i ekspertów w dziedzinie przemysłu 4.0 wybierze najlepsze obiekty przemysłowe w których skutecznie wprowadzono rozwiązania przemysłu 4.0, a także technologie, które swoją wyjątkowością i innowacyjnością wyprzedzają konkurencję. 

 Konferencja Nowy Przemysł 4.0 jest integralną częścią Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX – jednej z największych w Polsce imprez targowych, poświęconych przede wszystkim branży obrabiarek oraz narzędziowej, podczas której wystawcy prezentują najnowsze rozwiązania związane z technologią obróbki metali. Więcej na temat wydarzenia na stronie: www.nowyprzemysl.pl. 

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka