Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych

07 marca 2019, czwartek - 08 marca 2019, piątek

Nowe technologie konferencja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w  Katowicach

Organizator

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Plac Sławika i Antalla 1
40-163 Katowice 
Tel. +48 32 209 13 03

sekretariat naukowy konferencji:
Rafał Reguła
r.regula@gmail.com 
III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

sponsoring: 
Dorota Matysik
dorota.matysik@ptwp.pl   

sprawy organizacyjne:
agnieszka.jakubczyk@ptwp.pl   

media: 
Małgorzata Sklorz
malgorzata.sklorz@ptwp.pl   

Marta Dobrzańska
Imago Public Relations 
Tel. +48 (32) 608 29 85 
Tel. kom.: +48 609 808 120 
e-mail: m.dobrzanska@imagopr.pl  


Druga edycja Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych”, która odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 rokuMiędzynarodowym Centrum Kongresowym. 

Pierwsza edycja naszego spotkania przyciągnęła ponad 500 uczestników, którzy mogli wybierać w ofercie około 70 wykładów o zróżnicowanej, nawiązującej do nowych technologii tematyce. To ogromne zainteresowanie ze strony lekarzy, naukowców, inżynierów i przedstawicieli instytucji państwowych pokazało, że tematyka innowacji w schorzeniach sercowo-naczyniowych jest ważna, interesująca i należy ją poruszać.

Dzisiejsza medycyna wymaga od lekarzy nie tylko doskonałej znajomości standardów leczenia, ale także coraz częściej sprawnego poruszania się w świecie nowoczesnych technologii. Wiele z nich, także tych stosowanych przez nas na co dzień, znajduje również swoje zastosowania w procesie diagnostyki i leczenia.
Ze względu na różnorodność schorzeń, jak i ogromne zróżnicowanie w obrębie specjalizacji, kardiologia jest dziedziną otwartą na innowacyjne technologie oraz odkrywanie nowych możliwości ich stosowania na różnych etapach opieki nad chorym. Dostępne wytyczne postępowania, choć kompleksowe i nieustannie aktualizowane, wciąż wymagają uzupełnienia w pewnych obszarach, które mogą stanowić pole do zastosowania nowatorskich rozwiązań.

Dlatego też zapraszamy na II Konferencję „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych”, gdzie zaproszeni lekarze, naukowcy, biznesmeni oraz przedstawiciele instytucji kreujących politykę naukową, finansową i refundacyjną, takich jak Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowy Fundusz Zdrowia będą wspólnie omawiać możliwości dalszego rozwoju innowacji w polskiej medycynie.

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w naszej Konferencji.

Do zobaczenia w Katowicach!

Prof. dr hab. Mariusz Gąsior, Prof. dr hab. Wojciech Wojakowski, Red. Wojciech Kuta

 

 

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka