Konferencja - Miasta Idei w Katowicach

14 marca 2018, środa

mck

Organizator

Wyborcza.pl Katowice

Jak lepiej wykorzystać plac przed Spodkiem?

Coraz mniej osób pamięta, że plac przed Spodkiem kiedyś nie był betonową pustynią. Znajdowały się tu pomysłowo wytyczone i różnej wielkości trawniki, a nawet rosły drzewa. Dziś cała przestrzeń wyłożona jest płytami, w dodatku w kiepskim stanie. Przeważnie jest tu pusto, ludzie zbierają się tylko w trakcie wielkich imprez sportowych lub podczas koncertu pod chmurką, a czasami parkują tu samochody.
Może nie byłoby powodu do żalu, gdyby nie fakt, że za sprawą ostatnich inwestycji, np. zbudowania Międzynarodowego Centrum Kongresowego, okolica zyskała na atrakcyjności. A wkrótce może być jeszcze lepiej, gdy skończy się budowa biurowców .KTW. Przemo Łukasik z pracowni architektonicznej Medusa Group, w której te biurowce zaprojektowano, podkreśla, że specjalnie tak je obrócono, aby szanowały wytyczoną przez wcześniej wzniesione obiekty nową oś.
Łukasik ma już pomysł na to, co warto zrobić z placem przed Spodkiem – proponuje wysiać trawę i postawić ławki, aby było gdzie usiąść, a nawet wygodnie się położyć. Śniadanie na trawie? Czemu nie!

W środę, 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (piętro konferencyjne, sala 25) odbędzie się spotkanie w ramach cyklu Miasta Idei, które poświęcimy temu, jak zmienić plac przed Spodkiem. Najpierw, od godz. 10 odbędą się zamknięte warsztaty z mieszkańcami Katowic, społecznikami i specjalistami.
Osoby, które chciałyby wziąć udział w tych warsztatach, mogą do nas napisać: przemyslaw.jedlecki@agora.pl (liczba miejsc ograniczona).

O godz. 12.30 rozpocznie się otwarta debata ekspertów. Spotkanie rozpoczniemy prezentacją wypracowanych na warsztatach rekomendacji. Następnie będziemy rozmawiać o tym, jak zmienia się miasto. Katowice były miastem przemysłu ciężkiego, a dziś stały się miastem nowego przemysłu i usług. Co Katowice zyskują na wzroście sektora BPO/SSC. Jakie oczekiwania wobec miasta mają pracodawcy i pracownicy? Jak rośnie jednocześnie przemysł czasu wolnego i biznes spotkań (konferencje, targi)?

Naszymi gośćmi będą: Marcin Krupa, prezydent Katowic, Janusz Dramski z Regionalnej Izby Gospodarczej, dr Marcin Baron z Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. Adam Drobniak z Uniwersytetu Ekonomicznego, Luk Palmen, ekspert w dziedzinie strategii rozwoju i zarządzania innowacjami, Łukasz Smacki, prezes Sprawy24.pl, Magdalena Młynarczyk, City Director of Sales & Marketing, Park Inn by Radisson w Katowicach oraz Wojciech Kuśpik prezes Zarządu Grupy PTWP SA.

Wstęp wolny. Zapraszamy. Rejestracja gości na konferencję od godz. 12.00. Start debaty o godz. 12.30.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka