Koncert z okazji 35. rocznicy pacyfikacji kopalni "Wujek"

17 grudnia 2016, sobota

koncert solidarność MCK

Pamiętamy – koncert z okazji 35. Rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i tragicznych wydarzeń na kopalni „Wujek”


O godzinie 17.30 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się koncert, w którym wystąpią Ania Rusowicz, Mesajah, Sebastian Riedel i Cree, Paweł Kukiz, Dariusz Malejonek oraz Tadeusz Polkowki.

Koncert stanowić będzie ważną część obchodów 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i tragicznych wydarzeń na kopalni „Wujek” 16 grudnia 1981 roku. Pierwsza część koncertu, trwająca ok. 45 minut w bezpośredni sposób ma nawiązać do tamtych wydarzeń. Zostanie ona zarejestrowana i wyemitowana w TVP. Podczas tej części koncertu zaprezentowane zostaną utwory różnych autorów, w większości pochodzące z lat 80., bezpośrednio nawiązujące do wydarzeń okresu „karnawału Solidarności” oraz stanu wojennego i kolejnych lat. Artystom towarzyszyć będą specjalnie zrealizowane filmowe wizualizacje i animacje podkreślające przekaz tekstów.

W drugiej części koncertu soliści wraz z zespołami zaprezentują swój własny repertuar, od reggae, poprzez rock, aż do utworów hip-hopowych.
Organizatorzy: Społeczny Komitet Pamięci Górników KWK „Wujek” w Katowicach Poległych 16 grudnia 1981 r., Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”, Instytut Pamięci Narodowej.

Dystrybucja wejściówek na koncert „Pamiętamy” prowadzona jest przez biura terenowe Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Cena wynosi 5 zł. Całkowity dochód z dystrybucji wejściówek zostanie przekazany Społecznemu Komitetowi Pamięci Górników KWK „Wujek” w Katowicach Poległych 16 grudnia 1981r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Sponsor główny koncertu: TAURON Polska Energia
Sponsor główny wydarzenia: PGNiG
Partner: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka