KIYV CLASSIC BALET "Jezioro Łabędzie"

20 października 2024, niedziela

Kalendarium_wydarzen_1200x800 (002).jpg

Bilety

Bilety od: 190 zł

Bilety w cenie od 190 zł do 330 zł

Zamówienia grupowe powyżej 8 biletów prosimy kierować na:
manager.artconstanta@gmail.com lub pod numerem: +48 791 959 579 (godz. 10:00-18:00)

Kup bilet on-line

Informacje organizacyjne

Start wydarzenia o godz. 17.

Organizator

ART CONSTANTA
Mail: manager.artconstanta@gmail.com

Światowy zespół pierwszy raz w Polsce! Kyiv Classic Ballet, uznany na najlepszych scenach w Japonii i całej Europie, tym razem oczaruje miłośników baletu w kraju nad Wisłą, niesamowitą interpretacją „Jeziora Łabędziego”. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć na żywo fenomenalny spektakl w wykonaniu profesjonalnych tancerzy z Kyiv Classic Ballet! 

„Jezioro Łabędzie”, skomponowane przez Piotra Czajkowskiego, to klasyczny balet, znany i uwielbiany przez koneserów na całym świecie. To opowieść o magii i sile miłości w czterech aktach.

Książe Zygfryd wkracza w dorosłość i stoi przed trudnym wyborem przyszłej małżonki. Oczarowany pięknem księżniczki Odetty, zamienionej w łabędzia przez złego czarnoksiężnika Rotbarta, zakochuje się w niej bez pamięci. Tylko wieczna miłość może zdjąć klątwę i uratować Odettę…

140 minut niezapomnianych emocji i zapierająca dech w piersiach historia w interpretacji najlepszych artystów Kyiv Classic Ballet. 

ZESPÓŁ
Kyiv Classic Ballet to ukraiński zespół baletowy, który powstał z myślą o pielęgnowaniu najlepszych tradycji oraz spopularyzowaniu i rozwinięciu sztuki klasycznego baletu.

Założony w 2005 roku, zespół posiada spore doświadczenie w występach w trasie. Przełom w rozwoju nastąpił dla członków trupy w 2017 roku, kiedy to wraz z popularnym japońskim zespołem Impresario Tokyo rozpoczęli regularne występy oraz działalność edukacyjną w Japonii. W tym czasie grupa stworzyła lub odświeżyła blisko 10 klasycznych sztuk baletowych, między innymi „Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna” i „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, „Giselle” Adolphe Adama, czy „Romeo i Julia” Siergieja Prokofiewa.

Sztuki oraz koncerty odbyły się około 400 razy na najlepszych scenach w Japonii, Hiszpanii, Niemczech oraz innych krajach europejskich. Kiyv Classic Ballet jest najsłynniejszą ukraińską grupą baletową w Japonii, znanej z licznej grupy koneserów klasycznego baletu.
Co wyróżnia zespół to ciągła chęć doskonalenia oraz nacisk na jakość wykonania. Kiyv Classic Ballet wspiera młodych, utalentowanych artystów, którzy mają szansę szlifować swój talent pod okiem najlepszych nauczycieli baletu

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka