Jakie Katowice w Metropolii, jaka metropolia z Katowicami

24 czerwca 2016, piątek

Konferencja Miasta idei

W piątek, 24 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się konferencja "Jakie Katowice w Metropolii, jaka Metropolia z Katowicami?- wydarzenie, które odbędzie się w ramach projektu "Miasta Idei". Projekt ten jest próbą wypracowania najlepszych pomysłów i dobrych praktyk dla śląskich miast. To miejsce dialogu oraz wymiany opinii między władzami miast, ekspertami i mieszkańcami. 

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Organizatorzy chcę odpowiedzieć na pytanie czy Katowice powinny być jak miasto Londyn w strukturze Wielkiego Londynu, czyli centrum administracyjno-biznesowym oraz kulturalnym? Jakie wymierne korzyści może dać pozostałym miastom budowa metropolii? Jak walczyć z mitem dominacji Katowic kosztem sąsiadów? Jak na co dzień realizować zasadę partnerstwa w metropolii? Samorządowcy i eksperci odpowiedzą na pytanie, czym w pierwszej kolejności powinna zająć się metropolia? I wreszcie na koniec jakie są największe zagrożenia dla powodzenia tego projektu.

W debacie wezmą udział prezydent Katowic Marcin Krupa, prezydent Zabrza i przewodnicząca zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego Małgorzata Mańka-Szulik, burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula oraz prof. Adam Drobniak z Uniwersytetu Ekonomicznego i prof. Tomasz Pietrzykowski z Uniwersytetu Śląskiego.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka