Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D

16 października 2021, sobota - 17 października 2021, niedziela

impresjonisci_katowice_1200x800.jpg

Organizator

Organizator: Grupa MTP
Partner Główny: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Kontakt dla mediów:
Barbara Vogt
Dyrektor projektu
tel.: 603 411 368,
e-mail: barbara.vogt@grupamtp.pl

www: https://impresjonisci3d.pl
fb: https://www.facebook.com/events/1963649717118705?active_tab=about

Odkryć na nowo to, co już dobrze znane i kolejny raz się zachwycić – wyjątkową wystawę „Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D” będzie można obejrzeć już 16 i 17 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, kolejnym przystanku w podróży Wystawy 3D po Polsce.

Zobaczyć na własne oczy „Impresję, wschód słońca” Claude Moneta, dać się porwać w wir „Gwiaździstej nocy” Vincenta Van Gogha, zobaczyć jak burzowe chmury unoszą się nad błękitem falującej wody i pozwolić, by widok „Słoneczników” przywrócił wspomnienia zapachów wiejskiego ogrodu. Aby podziwiać dzieła mistrzów impresjonizmu i postimpresjonizmu w niestandardowej odsłonie, wystarczy tylko założyć okulary 3D.

Jedyna tego typu europejska wystawa, gdzie blisko 60 dzieł najpopularniejszych malarzy przetworzono do trójwymiarowej wersji, używając technologii anaglif red-cyjan, dzięki której wszystko wydaje się być w nieustannym ruchu, powodując, że goście odkrywają szczegóły obrazów, na które do tej pory nie zwrócili uwagi.
Podczas wystawy można podziwiać dzieła artystów takich jak: Claude Monet, Edouard Manet, Berthe Morisot, Edgar Degas, Paul Cezanne, Auguste Renoir, Alfred Sisley, James Mc Neill Whistler, Paul Gauguin, czy Vincent van Gogh.

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka