II Kongres Ginekologii Operacyjnej

23 listopada 2023, czwartek - 25 listopada 2023, sobota

2311 ginoper ii - ban 1470x520_2.png

Organizator

Grupa Medica s.c.
ul. Wodna 25 lok 2 AU
90-024- Łódź
NIP: 524-256-79-19

tel: +48 42 630 01 88
mail: konferencje@grupamedica.pl

II Kongres Ginekologii Operacyjnej – porady i wskazówki od cenionych specjalistów

W dniach 23-25 listopada 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się II Kongres Ginekologii Operacyjnej. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży medycznej w Polsce. Hasło przewodnie Kongresu: TIPS AND TRICKS GINEKOLOGII OPERACYJNEJ.

Kongres to jedyna konferencja naukowa w Polsce tematycznie w całości poświęcona ginekologii. To trzy dni dużej dawki specjalistycznej wiedzy, w tym 8 sesji naukowych, 40 godzin wykładów prowadzonych przez 33 prelegentów. W cenie udziału w Kongresie znajdują się warsztaty prowadzone na żywo z dwóch sal operacyjnych: resekcja endometriozy oraz laparoskopowa histerektomia. 

Kongres skierowany jest do lekarzy ginekologów oraz położników oraz chirurgów onkologów i urologów, którzy w codziennej pracy stykają się z różnymi problemami medycznymi i poszukują rekomendacji oraz porad i wskazówek ich rozwiązania. Wzorem edycji ubiegłorocznej Kongres będzie okazją do zaprezentowania nowoczesnych możliwości leczenia operacyjnego w ginekologii oraz wymiany doświadczeń w gronie cenionych lekarzy specjalistów. W gronie prelegentów znajdą się wybitni eksperci, którzy wskażą, w jaki sposób operować zgodnie z najnowszą wiedzą i praktyką lekarską.

TEMATY WIODĄCE:

·       chirurgia małoinwazyjna w ginekologii

·       operacje robotyczne w ginekologii

·       operacje z dostępu przez naturalne otwory ciała

·       histeroskopia zabiegowa

·       histerektomia i operacje defektów macicy

·       laparoskopia w ginekologii i ginekologii onkologicznej

·       techniki operacyjne w perinatologii i położnictwie

·       operacje w zaburzeniach statyki

·       techniki operacyjne w endometriozie

Kongres odbędzie się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko – specjalista ginekologii i położnictwa oraz specjalista ginekologii onkologicznej. 

Patronat nad wydarzeniem objął również Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. 

 

 

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka