Europejskie Mistrzostwa Florystyczne | Europa Cup 2022 | Festiwal Kwiatów

26 sierpnia 2022, piątek - 28 sierpnia 2022, niedziela

289847865_1280272399171001_3856699248044866534_n.jpg

Organizator

Stowarzyszenie Florystów Polskich
Ul. Wodzisławska 37a, 44-351, Turza Śląska, Polska

Największe wydarzenie związane ze sztuką kwiatową, które gromadzi wielu najlepszych światowych projektantów.

Florystyczne Mistrzostwa Europy - Europa Cup 2022 to jedno z najważniejszych wydarzeń branży florystycznej na świecie. Na konkurs przyjeżdżają najlepsi floryści z Europy. XIX edycja Europa Cup 2022 inspirowana będzie muzyką. Reprezentanci poszczególnych krajów zmierzą się w 6 konkurencjach. Zobaczymy wielkie instalacje sięgające 2 metrów wysokości. Będziemy podziwiać biżuteryjną precyzję i dbałość o detale. Powstaną niepowtarzalne bukiety oraz kwiatowe dekoracje ciała.

Kulminacją Europa Cup 2022 będzie WIELKI FINAŁ, który odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia 2022 roku. Na scenie zmierzy się 6 najlepszych zawodników w ostatniej, finałowej konkurencji. Organizatorzy na tę okoliczność zaplanowali wiele atrakcji artystycznych oraz koncert niespodziankę. W trakcie uroczystości poznamy nowego Mistrza Europy we Florystyce.

Europa Cup 2022 to nie tylko konkurs, ale również wydarzenia towarzyszące. Piątek, 26 sierpnia 2022 roku będzie dniem dedykowanym florystom, właścicielom kwiaciarń, studentom florystyki, osobom związanym z branżą florystyczną - DZIEŃ BRANŻOWY. Weźmiemy udział w dwóch pokazach florystycznych, które przygotują wybitni floryści z Polski i Europy. Dawka kwiatowych inspiracji zostanie przepleciona seminariami. Specjaliści podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie sprzedaży internetowej, social media, zrównoważonego rozwoju, działań marketingowych, trendów na 2023 rok oraz wielu innych tematów.

Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia wydarzenia będzie wieczorny pokaz. Równolegle z Florystycznymi Mistrzostwami Europy odbędzie się FESTIWAL KWIATÓW. Na powierzchni ponad 1400 m kwadratowych zaaranżowana zostanie wystawa florystyczna pt. „Cztery Strony Świata”. Tysiące roślin pod okiem doświadczonych florystów przeobrazi się w niepowtarzalne widowisko. W trakcie Festiwalu odbędą się mini pokazy florystyczne, prelekcje o pielęgnacji roślin, warsztaty dla dzieci. Będzie można podziwiać piękne suknie kwiatowe, wesprzeć kwiatową aukcję charytatywną na rzecz Hospicjum Dziecięcego „Świetlikowo” w Tychach, czy zakupić niespotykane rośliny.

Na Festiwal zapraszamy przede wszystkim w sobotę i niedzielę 27-28 sierpnia 2022 roku. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach na trzy sierpniowe dni utonie w kwiatach. Ciekawe aranżacje florystyczne, wernisaże fotograficzne, spotkania z producentami kwiatów i artykułów florystycznych, spotkania z wybitnymi florystami, konkursy dla odwiedzających i wiele innych atrakcji.

 

 

 

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka