ElektroKlub IV

27 stycznia 2018, sobota

ElektroKlub IV w MCK

Organizator

MoreMusic Agency
www.moremusicagency.pl 

Kontakt dla mediów:
Jaromir Kamiński
jaromir@moremusicagency.pl 

Techno lot MCK – ElektroKlub IV w berlińskim stylu!

● Moritz von Oswald
● Shed
● Barker & Baumecker
● Peter Van Hoesen
● Jacek Sienkiewicz

Już 27 stycznia czołówka artystów berlińskiej sceny techno wraz z mocnym polskim wsparciem zawładnie katowickim MCK! Po raz kolejny zjawiskowa sala Międzynarodowego Centrum Kongresowego zamieni się w miejsce zakrzywienia czasoprzestrzeni. Ścieżkę dźwiękową do dalekich lotów zapewnią Moritz von Oswald, Shed, Barker & Baumecker, Peter Van Hoesen oraz Jacek Sienkiewicz. Tradycyjnie nie zabraknie również hipnotycznych iluminacji i doskonałego dźwięku.

ElektroKlub to cykl energetycznych imprez organizowanych w nieoczywistych lokalizacjach w całej Polsce. Nazwa nieprzypadkowo odwołuje się do nieistniejącego już katowickiego klubu Elektro, który był jednym z najważniejszych miejsc na Śląsku dla fanów świeżych brzmień. Gośćmi poprzednich edycji ElektroKlubu byli m.in. Superpitcher, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt i i wiele innych gwiazd. Styczniowa impreza wraca do nowoczesnej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego, gdzie podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice znajduje się główna scena. To sala o doskonałych warunkach akustycznych, dzięki czemu można osiągnąć pełnię wrażeń dźwiękowych i wizualnych. Pomoże w tym program czwartej odsłony imprezy, który prezentuje się naprawdę fascynująco .

Główną gwiazdą czwartej odsłony ElektroKlubu będzie Moritz von Oswald. Berliński producent, inżynier dźwięku, multinstrumentalista i realizator to jeden z pionierów współczesnej elektroniki. Wraz z Markiem Ernestusem położył podwaliny pod brzmienie dub techno, czyli fuzji motorycznego Detroit techno z jamajskimi technikami studyjnymi i głębokim, korzennym brzmieniem. Moritz von Oswald to współzałożyciel legendarnych już duetów Basic Channel (oraz wytwórni o tej samej nazwie), Rhythm & Sound i Maurizio oraz kultowych labeli Chain Reaction i Burial Mix. W prowadzonym przez siebie trio, Moritz von Oswald łączy elektronikę z jazzem, a jego wspólne projekty z norweskim trębaczem Nilsem Petterem Molvaerem, kirgiską grupą Ordo Sakhna, nigeryjskim perkusistą Tonym Allenem oraz pionierami techno Juanem Atkinsem i Carlem Craigiem prezentują olbrzymią rozpiętość stylistyczną tego artysty. 27 stycznia Moritz von Oswald zaprezentuje pulsujące, głębokie dub techno najwyższej próby.

Shed to jeden z wielu pseudonimów, pod którym ukrywa się René Pawlowitz, didżej i producent rezydujący na stałe w Berlinie. Jego seria płyt z pieczątką Wax i pięciocyfrowymi numerami przeszła do klasyki techno, młócący house wydawany pod szyldami Head High i WK7 nie opuszcza toreb djów na całym świecie od lat, a breakbeatowe techno publikowane jako Shed brzmi cały czas niezwykle aktualnie. Podczas kolejnej odsłony ElektroKlubu, Shed wystąpi z intrygującym, audiowizualnym show, w którym z pewnością poznamy wiele wątków z kariery człowieka, nazwanego rpez jednego z internautów „Andreą Pirlo muzyki techno”.

Barker & Baumecker to międzynarodowy duet producentów z Berlina, wspólnie penetrujących najdalsze odsłony muzyki techno. Ich pasją jest kolekcjonowanie syntezatorów i innych urządzeń do produkcji muzyki elektronicznej. Panowie współdzielą studio z Nickiem Höppnerem, jednym z rezydentów Berghain i podobnie jak ich kolega, zwiazani są z tą zasłużoną dla techno instytucją. Podczas styczniowej imprezy w Katowicach zaprezentują porywający set, którego wspólnym mianownikiem będzie oczywiście mocne techno.

Pochodzący z Belgii, ale rezydujący na stałe w Berlinie Peter Van Hoesen to didżej i producent, który specjalizuje sie w rzeźbieniu dźwiękowych struktur przeznaczonych nie tylko do użytku klubowego. Prowadzi własną wytwórnię Time to Express, ale wydawał także nakładem kultowego Tresora, Dekmantel i wielu innych labeli. W trakcie występów na żywo, Peter Van Hoesen tworzy mroczne i porywające sety, opowiadając w trakcie naprawdę wciągające muzyczne historie. Wysoki poziom jego występów zaprowadził go na szczyty światowej sceny techno.

Utytułowanych gości z Berlina wesprze najbardziej znany polski artysta techno - Jacek Sienkiewicz. Pochodzi z Warszawy, gdzie w 1999 roku założył działającą do dziś wytwórnię Recognition. Wydawał także nakładem Trapez, Klang Elektronik, Smallville oraz przede wszystkim należącej do Svena Vätha wytwórni Cocoon, za sprawą której odniósł największy zagraniczny sukces. W MCK Jacek Sienkiewicz wystapi ze specjalnym, audiowizualnym setem, który z pewnością poruszy obecnych bezkompromisowymi dźwiękami nowoczesnej elektroniki.

27 stycznia szykuje się muzyczna uczta dla fanów techno. Warto zawitać do ElektroKlubu!

Moritz von Oswald DE Shed DE
Barker & Baumecker UK/DE
Peter Van Hoesen BE
Jacek Sienkiewicz PL

 

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka