Zaczynają się przygotowania do Światowego Forum Miejskiego w MCK

1200x627(1).png

Mamy dla Was ważne informacje: uwzględnijcie w  kalendarzach, że aktywności w MCK i Spodku od 22 maja zostają zawieszone, bo zaczynają się najbardziej intensywne prace nad światowym forum miejskim WUF11 - cities of the future.
Odliczamy zatem dni do 11. edycji World Urban Forum i zachęcamy do rejestracji na wydarzenie. Widzimy się między 26 a 30 czerwca w Katowicach na terenie Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Światowe Forum Miejskie (WUF) to najważniejsza globalna konferencja poświęcona polityce miejskiej, zrównoważonej urbanizacji i rozwojowi miast. 11. sesja WUF odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2022 r., w Katowicach, w Polsce - po raz pierwszy w swojej długiej historii w Europie Środkowo-Wschodniej. Spotkanie jest organizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, we współpracy z Miastem Katowice i pod auspicjami Programu ONZ ds. Osiedli Ludzkich (UN-Habitat).

Hasło WUF11 w Katowicach to „Zmieniamy miasta dla lepszej przyszłości”, a celem wydarzenia jest dyskusja w międzynarodowym gronie na temat zrównoważonego rozwoju miast. Ten nadrzędny cel pociąga za sobą również inne istotne działania: podnoszenie świadomości znaczenia zrównoważonej urbanizacji, wymianę doświadczeń i gromadzenie wiedzy, a także budowanie globalnych i regionalnych sieci współpracy.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka