Za nami Gala Ambasadorów Kongresów Polskich

GALA-240.jpg

21 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyła się Gala Ambasadorów Kongresów Polskich 2019.  Celem wydarzenia jest wyróżnienie firm i osób, które miały szczególny wkład w pozyskanie międzynarodowych wydarzeń.

Konferencja Silesia Meetings Challenge zorganizowana przez Stowarzyszenie Kongresy i Konferencje w Polsce rozpoczęła dzień spotkań branży w MCK. Wydarzenie poświęcone było możliwościom rozwoju przemysłu spotkań w regionie oraz perspektywie wzrostu branży na Śląsku.

Wieczorna Gala Ambasadorów Kongresów Polskich była uroczystością  podsumowującą realizację Programu Ambasadorów Kongresów Polskich w minionym roku. Jest to program, którego organizatorami są Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Polska Organizacja Turystyczna i który z powodzeniem rozwijany jest od 1998 roku. Jego ideą jest wsparcie osób zaangażowanych w pozyskiwanie i organizację wydarzeń międzynarodowych w Polsce. 

Tytuły Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich - który jest wyrazem podziękowania za ich wysiłek i starania otrzymują wybitne osoby świata nauki i biznesu, zasłużone na rzecz promocji kraju. 

W tym roku do grona uhonorowanych dołączy 18 osób reprezentujących ośrodki naukowe w całej Polsce. Równolegle tytułem Mecenasa Kongresów Polskich zostały wyróżnione trzy firmy, które dzięki swojemu zaangażowaniu i wsparciu umożliwiły organizację wydarzeń w roku 2018. 

Podczas wydarzenia Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Polska Organizacja Turystyczna ogłosiły powstanie Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań. Jest to kolejny projekt PLL LOT i POT, który ma służyć promocji Polski za granicą. Celem programu jest zapewnienie biletów lotniczych przedstawicielom świata nauki, kultury, sportu, biznesu i innych środowisk (tzw. Ambasadorom Kongresów), aby mogli aktywnie uczestniczyć w procesie pozyskiwania do Polski kolejnych międzynarodowych spotkań i wydarzeń biznesowych, tj. konferencji, kongresów i targów.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka