Świąteczne kilmaty w MCK: koncert London Community Gospel + Ewa Bem + Andrzej Piaseczny

Ewa Bem zdjęcie 1 (002).jpg

W grudniu wszyscy myślą już o świętach, a my z myślą o Was produkujemy wyjątkowy muzyczny koncert na zakończenie roku. Najpiękniejsze i charyzmatyczne głosy z Wielkiej Brytanii czyli LONDON COMMUNITY GOSPEL CHOIR zagości na jedynym na Śląsku koncercie świątecznym! Na scenie pojawi się także Ewa Bem i Andrzej Piaseczny.
Magia świąt, najbardziej znane bożonarodzeniowe utwory i najwyższy wokalny poziom wykonania.

W jednym z wywiadów Ewa Bem, polska królowa jazzu przyznała:  Na pewno w repertuarze pojawią się  „Cicha Noc"  czy piosenki okołoświąteczne, na przykład „We Wish You a Marry Christmas”, do której dostałam przepiękny, polski tekst. London Community Gospel Choir jest rewelacyjny i przyznam się, że dość długo zastanawiałam się nad udziałem w tym koncercie. Gospel to bardzo specyficzny rodzaj repertuaru, a w Polsce jest wiele mistrzyń gospel. Ja na ogół nie śpiewam gospel i mam sporą tremę, bo zdaję sobie sprawę z tego, z czym się mierzę. Wisienką na torcie będzie natomiast duet z Andrzejem Piasecznym. Zrobimy wszystko, żeby ten koncert był prawdziwą ucztą.

Chór London Community Gospel został założony w 1982 r. przez wielebnego Bazila Meade'a wraz z Lawrencem Johnsonem, Delroyem Powellem i Johnem Francisem. Początkowo idea powstania formacji dotyczyła jednego koncertu, który finalnie został wystawiony przez 120-osobowy chór przed ponad tysięczną publicznością. Wydarzenie to zapoczątkowało istnienie London Community Gospel, który od ponad 25 lat występuje na arenie międzynarodowej. Chór nagrywał m.in. z Justinem Timberlake’em, Madonną, McCartneyem, Eltonem Johnem czy Kylie Minogue. Brytyjski dziennik „The Guardian” nazwał go kontrowersyjnym, energicznym, inspirującym i pełnym ducha, bo nikt tak jak oni, nie łączy odważnie gospel z wieloma gatunkami muzyki, w tym popem, soulem, jazzem, R&B i muzyką klasyczną. Londyńczycy zapełniają bez trudu wszelkie sale koncertowe, występowali m.in. na słynnym stadionie Wembley czy kultowym festiwalu Glastonbury. 

Kup bilet dla siebie lub bliskich – to może być jeden z najpiękniejszych prezentów pod choinkę w tym roku. Do zobaczenia 29 grudnia w MCK.
Bilety: https://tiny.pl/wcw9w

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka