Skok z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego, salto obok Spodka

236650288_284105133143175_8215864619191458671_n.jpg

7 przeszkód i prawie 22 metry wysokości różnicy pomiędzy startem na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach a metą pod Spodkiem, musieli pokonać na rowerach zawodnicy Red Bull Roof Ride, imprezy złotej rangi cyklu FMB World Tour (mistrzostw świata w robieniu trików na rowerach MTB). Wydarzenie przyciągnęło tysiące widzów, którzy mogli oglądać widowisko na żywo oraz na platformie Red Bull TV.

Tam jest ten ogromny dach! Musimy z niego skakać!” – powiedział Szymon Godziek rok temu, kiedy po raz pierwszy z bratem i organizatorami przyjechał do Katowic, by wspólnie zastanowić się jak poprowadzić trasę zawodów. Riderzy z Suszca – bracia należący do światowej czołówki MTB Slopestyle – wzięli na siebie rolę gospodarzy imprezy. Swoich kolegów „ugościli” specjalnie skonstruowanym torem, który rozpoczynał się od skoku z Międzynarodowego Centrum Kongresowego, a kończył na placu przed jednym z najlepiej rozpoznawalnych obiektów Katowic – Spodkiem.

Jesteśmy dumni, że organizatorzy Red Bull Roof Ride, wybrali właśnie taką lokalizację na przeprowadzenie imprezy, jakiej w Polsce i na świecie jeszcze nie było. Międzynarodowe Centrum Kongresowego i Spodek stanowiły doskonałe otoczenie dla zjawiskowych akrobacji. Jesteśmy otwarci na wszelkie wydarzenia, nawet te najbardziej odjechane. Po raz kolejny udowadniamy, że jedyne, co może ograniczać nasze działania, to wyobraźnia – mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, operatora Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

W Red Bull Roof Ride, w dniach 20-21 sierpnia 2021, będącym przystankiem rowerowego Pucharu Świata w dyscyplinie Slopestyle MTB, o zwycięstwo walczyło 28 najlepszych zawodników z całego świata. Na podium stanęło dwóch Polaków, będących jednocześnie gospodarzami imprezy.

tekst do pobrania: docxpdf

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka