Przed nami sezon jesień/zima 2017 - targi, festiwale i koncerty

DSC03890.jpeg

150 wydarzeń o różnym charakterze w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz 60 imprez w Spodku – tak zapowiadają się ostatnie cztery miesiące 2017 r. w zarządzanych przez PTWP Event Center obiektach. Sezon jesienno-zimowy przyniesie ze sobą także kontynuację codziennych aktywności w obiektach, w tym programu „Lodowisko dla każdego”.

– Za nami intensywne pierwsze półrocze 2017 r. oraz miejskie wakacje w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Przegląd wydarzeń, którymi zainteresowaliśmy odbiorców na przestrzeni ostatnich miesięcy, nie pozostawia wątpliwości, że stawiamy na różnorodność i atrakcyjność naszej oferty. Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo muzycznie, przed nami m.in. wielkie widowisko z udziałem trzech orkiestr w 85. rocznicę urodzin Wojciecha Kilara, występy zespołów Procol Harum, Hey czy Kult. Trudno wyobrazić sobie jesień bez Rawa Blues Festival, wracają do Spodka Odjazdy. Od września ruszamy również z nowym repertuarem teatralnym w MCK – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

Zgodnie z zaprezentowaną 4 września br. ramówką wydarzeń na najbliższe miesiące, w katowickich obiektach obędzie się ponad 200 imprez o różnym charakterze. W Spodku będą to przede wszystkim wydarzenia muzyczne – koncerty i festiwale oraz sportowe – mecze ligowe siatkówki z udziałem GKS Katowice oraz rozgrywki drużyny Tauron HK GKS Katowice w hokeju na lodzie.

Szacowana liczba gości, którzy wezmą w nich udział to ok. 200 tysięcy osób. Od września do grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą kongresy, konferencje, spotkania i targi, w których łącznie udział weźmie ok. 250 tysięcy gości.

W harmonogramie wydarzeń przewidzianych na najbliższe miesiące znajdują się m.in.: festiwale: Mayday, Odjazdy, Rawa Blues Festival, Śląski Rap Festival; koncerty zespołów Hey, Kult i Procol Harum; wielkie muzyczne wydarzenie: Kilar w rocznicę urodzin. Katowice 2017; kongresy i spotkania: VII Europejski Kongres MŚP, XXI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, XXXIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego; spektakle teatralne: „Jak się kochają w niższych sferach”, „Andropauza 2”, „Mężczyzna idealny”, „Kiedy kota nie ma”; targi branżowe: Łap Zdrowie, Puls HR Day, Śląskie Targi Książki, WOMEX World Music Expo – Targi Muzyki Świata, rewia na lodzie Disney on Ice i wiele innych.

– Spodek i MCK żyją nie tylko w czasie wielkich wydarzeń. Otworzyliśmy obiekty dla mieszkańców, którzy chętnie korzystają na co dzień z dostępnej tutaj infrastruktury: basenu, lodowiska i sali gimnastycznej. Dużym powodzeniem wciąż cieszy się regularnie organizowane zwiedzanie Spodka, w I półroczu 2017 r. odbyło się 27 sesji z przewodnikiem, w których udział wzięło ponad 2000 osób. Działające na tarasach Spodka KATO ZWEI, miejsce łączące gastronomię z kulturą, przez całe lato przyciągało tłumy. Dostępnych powszechnie atrakcji nie zabraknie i w kolejnych miesiącach. Już dzisiaj zapraszam na ślizgawki w Spodku oraz do powstającej właśnie restauracji EMCEK, która wprowadzi nową ofertę kulinarną w Strefie Kultury – mówi Marcin Stolarz.

Program „Lodowisko dla każdego” rusza 23  września. W nowym sezonie organizatorzy planują jeszcze więcej dostępnych godzin ślizgawek, dyskoteki na lodowisku (nie tylko w soboty, ale również w piątki) oraz naukę dla najmłodszych w sobotnie poranki. Podobnie, jak przed rokiem, amatorzy sportu na lodzie będą mogli korzystać z wypożyczalni oraz szlifierni łyżew, a także z możliwości zakupu biletów na ślizgawki przez internet. We wrześniu startują również rozgrywki Polskiej Hokej Ligi. W rywalizacji o mistrzostwo Polski uczestniczyć będzie drużyna Tauron HK GKS Katowice.

Jesienią oferta Międzynarodowego Centrum Kongresowego wzbogaci się o gastronomię. Na poziomie „0”, w przeszkolonym lokalu (na prawo przy wejściu od strony Spodka), powstaje restauracja EMCEK. Inspiracją dla aranżacji nowego miejsca jest architektura katowickiej Strefy Kultury. Najemca zapowiada kuchnię prostą i nowoczesną, podążającą za nowymi trendami w kulinariach, jak chociażby moda na weganizm. Z oferty restauracji będą mogli korzystać nie tylko goście imprez organizowanych w MCK i w Spodku, ale również mieszkańcy Katowic i okolic.

Aktualizowane na bieżąco kalendaria wydarzeń w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz informacje dotyczące infrastruktury dostępnej na co dzień można znaleźć na stronach internetowych: www.spodekkatowice.pl oraz www.mckkatowice.pl.

W okresie od stycznia do sierpnia w Spodku i MCK odbyło się 211 wydarzeń z udziałem ponad 550 tysięcy osób, m.in.: 4 Design Days, Europejski Kongres Gospodarczy oraz European Start-up Days, Food Show, Intel Extreme Masters, koncerty Deep Purple i Gorillaz, mecze Ligii Światowej, Metalmania, Metal Hammer i koncert gwiazdy głównej festiwalu Marilyna Mansona, ProfiAuto Show, Silesia Fashion Day.

Zgodnie z intencją zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i Spodka, obiekty w przeciągu pierwszego pełnego roku kalendarzowego ma odwiedzić blisko milion osób.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka