Prezentacja ramówki wydarzeń w ramach śniadania prasowego w MCK

Śniadanie prasowe w MCK 2018

Od koncertów gwiazd, festiwali muzycznych i kabaretów, poprzez targi, konferencje i spotkania branżowe, aż po widowiska sportowe – PTWP Event Center w sezonie wiosenno-letnim po raz kolejny stawia na różnorodność organizowanych w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym wydarzeń. Rozwija się także codzienna dostępność obiektów, m.in. za sprawą działającej od kilku miesięcy restauracji EMCEK meet&eat oraz stale poszerzanej oferty lodowiska.

W 2017 roku w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyło się ponad 500 wydarzeń, z udziałem, tak jak zakładaliśmy, blisko miliona osób. Dziękując za tak liczne zainteresowanie, zapewniamy, że także w najbliższych miesiącach każdy będzie mógł spośród proponowanej przez nas oferty wybrać coś dla siebie. Z jednej strony będą to sprawdzone hity, które wracają do Spodka i MCK cyklicznie, z drugiej – całkiem nowe wydarzenia, wykorzystujące potencjał obu obiektów. Zachęcamy również do aktywności takich jak: basen, siłownia, sala gimnastyczna czy lodowisko, a także do odwiedzania otwartego codziennie w MCK bistro – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektów.

To właśnie w działającym od kilku miesięcy  bistro EMCEK meet&eat  23 stycznia br. zaprezentowano ramówkę wydarzeń, zaplanowanych w Spodku i MCK na najbliższe pół roku. W katowickich obiektach obędzie się ponad 250 imprez o różnym charakterze. Spodek rozbrzmiewać będzie muzyką gwiazd z Polski i z zagranicy. Obok koncertów i festiwali muzycznych nie zabraknie również rozrywki kabaretowej, a także imprez sportowych.
W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą kongresy, konferencje, spotkania, festiwale i targi. W przestrzeni obiektu, sprzyjającej organizacji wydarzeń muzycznych, podobnie, jak na przestrzeni ostatniego roku, będą miały miejsce również koncerty.

W harmonogramie wydarzeń muzycznych przewidzianych na najbliższe miesiące w obu obiektach znajdują się m.in.: festiwale – Metalmania, Tauron Nowa Muzyka, musical Metro, koncerty – Atmasfera Cugowscy, Hans Zimmer Tribute Show, Judas Priest i Megadeth, Koncert Muzyki Filmowej, Kortez z zespołem, One Oni Kobietom, The Australian Pink Floyd Show. Swoje kolejne edycje będą miały 4 Design Days, Food Show, Kongres Wyzwań Zdrowotnych i Śląski Dzień Zdrowia, a także Europejski Kongres Gospodarczy i European Start-up Days.

Na fanów mocnych wrażeń i sportowych emocji czekają: Aleja Gwiazd Siatkówki
z pożegnaniem Michała Winiarskiego, Intel Extreme Masters, mecze GKS Katowice ze Skrą Bełchatów oraz Jastrzębskim Węglem, a także Profi Auto Show.
Katowickie obiekty gościć będą również m.in.: III Kongres Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych, 23. Międzynarodowy Kongres Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia – Innowacyjna Ochrona Zdrowia, 48. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego, XIX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz XLIX Zjazd Okulistów Polskich.

Operator obiektów, poza organizacją dużych wydarzeń, dba również o codzienną dostępność Spodka i MCK dla mieszkańców regionu. W sezonie zimowym dużą popularnością cieszy się lodowisko, od września 2017 r. w ślizgawkach udział wzięło już 25 000 osób. Przez kolejne tygodnie na chętnych czekają ślizgawki tematyczne – Disco na karnawał, ślizgawki walentynkowe oraz specjalne ślizgawki w czasie ferii zimowych. Amatorzy sportu na lodzie mogą korzystać z wypożyczalni oraz szlifierni łyżew, a także z możliwości zakupu biletów na ślizgawki przez internet.

W ubiegłym roku w zarządzanych przez nas obiektach udało nam się przeprowadzić kilka ważnych inwestycji i projektów. Wprowadziliśmy podział sali wielofunkcyjnej A, zoptymalizowaliśmy zużycie mediów oraz zaplanowaliśmy remonty, jakie są konieczne przed Szczytem Klimatycznym COP24. Przeprowadziliśmy również konkurs architektoniczny na projekt przebudowy toalet w Spodku. Zwycięski projekt wdrożony zostanie jeszcze w tym roku – zapowiada Marcin Stolarz.

W 2017 roku w MCK odbyło się 250 wydarzeń, z udziałem blisko 410 000 osób. W Spodku miało miejsce 258 imprez z udziałem blisko 530 000 osób. Obiekty gościły m.in.: 4 Design Days, Europejski Kongres Gospodarczy oraz European Start-up Days, Food Show, Impact Finetech’17, III Śląskie Targi Książki, a także koncerty: Agi Zaryan i Jacoba Colliera, Deep Purple, Gorillaz, Hey, Kultu, Procol Harum, festiwale: Metalmanię, Odjazdy, Metal Hammer Festival, Tauron Nowa Muzyka oraz wydarzenia sportowe: Galę KSW, Intel Extreme Masters, Mecze Ligii Światowej, Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej, Plusligę.

Aktualizowane na bieżąco kalendaria wydarzeń w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz informacje dotyczące infrastruktury dostępnej na co dzień można znaleźć na stronach internetowych: www.spodekkatowice.pl  oraz www.mckkatowice.pl.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka