Polska gospodarzem światowego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021

IGF

Za 12 miesięcy Polska będzie gospodarzem światowego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Trwają przygotowania. Za nami kolejne posiedzenie Komitetu Programowego ds. IGF2021.

Za koordynację organizacji Szczytu Cyfrowego IGF 2021 w Polsce odpowiada Krzysztof Szubert - pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej oraz pełnomocnik RP ds. IGF 2021, reprezentujący Polskę na posiedzeniach IGF Multistakeholder Advisory Group (MAG), ONZ. 

Polska w centrum uwagi

IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Biorą w nim udział głowy państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Teoretycy i praktycy.

W skład stałego Komitetu Programowego polskiej edycji wydarzenia wchodzą przedstawiciele m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Centrum Cyfrowego, Instytutu Kościuszki oraz środowisk naukowych i prawniczych zajmujący się na co dzień problematyką cyfrową. 

Podczas spotkania omawiane były m.in. najważniejsze wątki tematyczne, jakie powinny pojawić się w agendzie przyszłorocznego Szczytu Cyfrowego IGF 2021 w Katowicach. 

- Każdy może mieć wpływ na tematykę ogólnoświatowej dyskusji, a tym samym na przyszłość internetu. Dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy przedstawicieli wszystkich środowisk - powiedział podczas spotkania Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021. 

W dniach 6-10 grudnia 2021 roku spotkamy się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, aby podjąć najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu.

Szczyt Cyfrowy ONZ - IGF 2021 będzie miejscem otwartej i realnej debaty m.in. o przyszłości platform internetowych. Hasło tegorocznej konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet).

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka