Muzyka, filmy, dyskusje, relaks w loży VIP – Spodek i MCK podczas Nocy Muzeów 2016

IMG_4147_2_male.jpg

Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) w Katowicach otwierają się dla uczestników nadchodzącej Nocy Muzeów 2016. Każdy, kto odwiedzi Strefę Kultury, będzie mógł zobaczyć wnętrza Spodka i MCK, odpocząć w przygotowanych strefach relaksu, obejrzeć filmy o Śląsku, posłuchać setów DJ-a Rawskiego oraz muzyki z ostatniej Rawy Blues z udziałem Ryśka Riedla.

W sobotę, 14 maja br., odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów w Katowicach. Uczestnicy cieszącej się z roku na rok coraz większą popularnością inicjatywy, będą mogli także zobaczyć wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek. Obiekty będą otwarte w godzinach 19.00-23.00.

– Z całą pewnością Muzeum Śląskie i NOSPR będą się cieszyły dużym zainteresowaniem uczestników katowickiej Nocy Muzeów 2016. Postanowiliśmy, że dwa pozostałe obiekty ze Strefy Kultury także otworzą się dla zwiedzających. W Spodku i MCK będzie można odpocząć i nabrać sił do dalszego nocnego odkrywania placówek muzealnych – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center, spółki zarządzającej Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W najbliższą sobotę, w dolnym foyer Międzynarodowego Centrum Kongresowego powstanie strefa chilloutu. O oprawę muzyczną zadba DJ Rawski, didżej i producent, członek kolektywu Beats Friendly, autor remiksów utworów Smolika, Noviki i Sofy, prowadzący „Niedzielną Sesję” w radiowej Czwórce. Do dyspozycji zwiedzających oddane zostaną leżaki. W salach balowych, w formie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, wyświetlane będą filmy o Śląsku.

W czasie Nocy Muzeów w MCK trwać będą już pierwsze prace przygotowawcze oraz montaż zabudowy na zbliżający się VIII Europejski Kongres Gospodarczy. Z tego powodu organizowane będą cykliczne grupowe wejścia do największej z hal obiektu – sali wielofunkcyjnej. Dzięki temu odwiedzający Międzynarodowe Centrum Kongresowe będą mieli niecodzienną okazję podpatrzenia kuluarów największej imprezy biznesowej Europy Centralnej. W ramach przygotowań do wydarzenia na placu Sławika i Antalla będzie budowany namiot konferencyjny.

Każdy, kto darzy sympatią liczący 45 lat Spodek, będzie także mógł wejść na płytę główną oraz do loży honorowej dla najważniejszych gości. Wnętrza legendarnej hali wypełniać będzie muzyka z ostatniej Rawy Blues z udziałem Ryśka Riedla. Na antresoli na zewnątrz obiektu zorganizowana zostanie strefa gastronomiczna. Przed wejściem do MCK od strony Spodka, na placu Sławika i Antalla, staną food trucki.

Noc Muzeów to doroczne wydarzenie odbywające się pod patronatem Rady Europy. Jej głównym celem jest stworzenie płaszczyzny spotkania dla placówek kulturalnych, w szczególności muzealnych z publicznością. Muzea tej nocy udostępniają swoje zbiory bezpłatnie. Przygotowują również wiele atrakcji i specjalnie przygotowanych warsztatów, spotkań, wernisaży i koncertów dla zwiedzających. Impreza odbywa się w Polsce od 2003 roku.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka