Mistrzostwa Europy w grach e-sportowych odbędą się w MCK

EGE23_See you in Katowice_social.png

Mistrzostwa Europy w grach e-sportowych – European Games Esports Championships (#EGE23) odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach od 30 czerwca do 2 lipca. Katowice będą gospodarzem pierwszych mistrzostw e-sportu w Europie wraz z Igrzyskami Europejskimi Kraków-Małopolska 2023.

Światowa Federacja Esportu (Global Esports Federation) i Europejski Komitet Olimpijski (European Olympic Committees) zorganizują pierwsze w historii Mistrzostwa Europy w grach e-sportowych (#EGE23) w Katowicach, w Polsce, w dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2023 r.

„E-sport to szybko rozwijająca się rzeczywistość i cieszymy się, że możemy przeprowadzić europejskie mistrzostwa, poszerzając naszą społeczność #worldconnected. Nie możemy się doczekać, aż najlepsze drużyny narodowe i sportowcy z Europy zmierzą się tego lata w Katowicach” – powiedział Paul J. Foster, CEO GEF.

Światowa Federacja Esportu z dumą współpracuje z Europejskimi Komitetami Olimpijskimi przy tym historycznym wydarzeniu, które zapowiada się jako kamień milowy w rozwoju e-sportu.

Zapytania dla mediów:
media@globalesports.org 

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka