Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach z Fryderykami

MCK_Fryderyki (10).jpg

Fryderyki, najważniejsze muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego, rozdane zostały po raz pierwszy w Katowicach, w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK). W dwudniowej imprezie udział wzięło kilkadziesiąt gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz 7,5 tys. uczestników.

– W jednym tylko tygodniu, w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbyły się: finał e-sportowych mistrzostw świata Intel Extreme Masters, IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych z udziałem ministra zdrowia RP, koncert Krzysztofa Cugowskiego, Kabaretowy Dzień Kobiet, gala wręczenia nagród oraz festiwal Fryderyk, a także 18 ślizgawek na lodowisku i mecz hokeja. Między 4. a 10. marca br. nasze obiekty odwiedziło ponad 18 tys. osób – mówi Marcin Stolarz, prezes zarządzającej Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem firmy PTWP Event Center.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (9 marca br.) oraz festiwal Fryderyk (10 marca br.) odbyły się w największej z hal Międzynarodowego Centrum Kongresowego – sali wielofunkcyjnej o powierzchni 8,1 tys. m2. Uczestnicy wydarzenia korzystali również z antresoli i holu górnego, gdzie zlokalizowano punkty gastronomiczne, strefy odpoczynku, stoiska partnerów i szatnie. W dniu realizacji festiwalu wykorzystano również przestrzeń w holu dolnym, w którym zorganizowano mini scenę talentów i strefę gastro.

Wśród gwiazd, które wystąpiły na scenie zbudowanej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wymienić można m.in.: Dawida Podsiadło, Brodkę, Melę Koteluk, The Dumplings oraz Orkiestrę Męskiego Grania z udziałem m.in. Ørganka, Miuosha i Piotra Roguckiego. Dla sprawnej i komfortowej organizacji wydarzeń, na garderoby i zaplecze dla artystów, przeznaczonych zostało około 30 pomieszczeń, wśród nich sale balowe i sale konferencyjne.

Harmonogramy wydarzeń w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku znajdują się na stronach: www.mckkatowice.pl i www.spodekkatowice.pl.

 

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka