Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

wielkanoc

12 kwietnia 2020 r. odbyło się Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych zorganizowane przez Fundację Wolne Miejsce. Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z koronawirusem, śniadanie nie mogło odbyć się w dotychczasowej formule. Paczki zostały dowiezione do domu wszystkich, którzy wcześniej zgłosili chęć przyjęcia śniadania wielkanocnego. Międzynarodowe Centrum Kongresowe zostało zaaranżowane na centrum dystrybucji.

Sztab fundacyjnych ochotników odwiedził samotne osoby z metropolitalnych miast w niedzielę, 12 kwietnia br. dostarczając im wielkanocne śniadania do domów. 
W specjalnie przygotowanej fundacyjnej paczce, znalazły się nie tylko higienicznie przygotowane i hermetycznie zamknięte śniadanie, ale również świąteczna niespodzianka, stroik i wyjątkowa lektura świąteczna dla osób samotnych.

Wielofunkcyjna sala Międzynarodowego Centrum Kongresowego posłużyła za centrum dystrubucji, gdzie zgromadzono paczki i skąd później rozwożono je do domów osób samotnych, potrzebujących pomocy i wsparcia, które zgłosiły swój udział w śniadaniu.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, wolontariuszom i wszystkim, którzy w tym szczególnym czasie starali się, aby nikt w te święta nie pozostał samotny.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka