Konferencja Antydopingowa WADA dobiega końca

191105 WADA MCK KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA 055.jpg

W dniach 5-7 listopada 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywała się  Światowa Konferencja Antydopingowa WADA

W ramach spotkania podejmowano tematy standardów badań, zarządzania wynikami testów i działań edukacyjnych, omawiano kartę praw zawodnika w obszarze działań antydopingowych, określano standardy obowiązujące w laboratoriach oraz ochronę danych osobowych, aktualizowano również listę substancji i metod zabronionych. W ceremonii otwarcia wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda. 

W programie znalazło się również posiedzenie Zarządu i Komitetu Wykonawczego WADA, które zatwierdzają nowe wersje Światowego Kodeksu Antydopingowego i obowiązujące standardy walki z niedozwolonym wspomaganiem. Podczas posiedzenia Komitetu wybrano również nowego szefa organizacji:  Witolda Bańkę, który pracę w Montrealu rozpocznie w styczniu 2020.  

Jednym z poruszonych tematów, z którymi przyjdzie zmagać się już Witoldowi Bańce to kwestia ceremonii medalowej maratończyków podczas igrzysk 2020. Konkurencja ta odbędzie się w Sapporo, natomiast trofea mają być wręczane w Tokio.

Władze WADA wysoko oceniły organizację katowickiej edycji wydarzenia. 

Uczestnicy wydarzenia po części merytorycznej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym wzięli udział w koncercie w sali głównej NOSPR. 

 

 

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka