Intel Extreme Masters 2018 odwiedziło 169 000 osób!

180303_04 Intel 021.jpg

Aż 169 tys, osób odwiedziło Międzynarodowe Centrum Kongresowe  i Spodek podczas zorganizowanych na przestrzeni dwóch weekendów ESL One oraz IEM Katowice 2018. W ciągu dwóch weekendów: 24-25 lutego oraz 2-4 marca relacja z wydarzeń została wyświetlona na Twiterze i Facebooku 187 mln razy. Transmisję  oglądano łącznie przez 3,4 miliarda minut. Katowice po raz kolejny były światową stolicą e-sportu.

Większą popularnością cieszył się pierwszy z weekendów: w szczytowym momencie zmagania obserwowało równocześnie 2,2 mln ludzi – o 80% więcej niż rok wcześniej. W przypadku rozgrywek z początku marca było to 1,7 mln osób i również tutaj odnotowano wzrost, choć mniejszy – o 26%. Jak informują organizatorzy – ESL (największa na świecie firma zajmująca się e-sportem) oraz Intel (producent procesorów i innowator branży IT) – były to dwa największe wydarzenia esportowe tego roku.

Za nami kolejne dwuweekendowe wydarzenie w Katowicach. Rozwijamy nasze eventy i nieprzerwanie chcemy pokazywać fanom najbardziej legendarne zmagania esportowe oraz zapewniać im nieprawdopodobne doznania. Trudno było o bardziej emocjonujące zwieńczenie niesamowitych turniejów, które w tym roku rozegrano w Katowicach. Cieszymy się, że mogliśmy zapewnić niezapomniane chwile fanom zgromadzonym w Spodku i przed ekranami w domach – stwierdził Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL.

W Katowicach prowadzono prestiżowe rozgrywki Dota 2, CS: Global Offensive, Starcrafta 2, a także innych, popularnych tytułów (m.in. PUBG, League of Legends). W puli nagród znalazło się przeszło 7 mln złotych. Równolegle z wielkimi turniejami, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyły się targi IEM Expo, gdzie można było znaleźć cztery sceny esportowe, na których odbywały się inne rozgrywki – m.in. CS:GO dla kobiet. Udostępniono także Intel Experience Zone, gdzie goście mogli sprawdzić najnowsze technologie gamingowe (np. gogle do rzeczywistości wirtualnej). Z kolei analitycy, inwestorzy, marketingowcy oraz przedstawiciele mediów wzięli udział w prestiżowej, zamkniętej konferencji Global Esport Forum – ta odbyła się 1 marca, na dzień przed rozpoczęciem fazy pucharowej IEM Katowice 2018.

Pasja, jaką ma esportowa społeczność, w połączeniu z innowacyjnymi technologiami firmy Intel, czynią nasze wydarzenia niezapomnianymi. W 12. sezonie Intel Extreme Masters cały czas zapewnia niesamowite emocje i cieszymy się każdą chwilą, która pozwala nam osiągać kolejne kamienie milowe esportu – powiedział John Bonini, wiceprezes firmy Intel i główny menadżer należącej do korporacji grupy Gaming and Esports.


Źródło: https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=108594

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka