Inauguracja 7. sezonu Centrum KATO w majówkę

Centrum Kato 5.jpg

Pięciodniowa inauguracja i atrakcje plenerowe dla mieszkańców aż do września – już po raz siódmy Centrum Kato otwiera swoje podwoje na tarasach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W planach mamy jak zwykle pyszne, streetfoodowe jedzenie, dobrą muzykę oraz kino plenerowe. Wyczekiwane przez wielu otwarcie rozpocznie się już 1 maja i potrwa do 5 maja.

– To już nasze siódme lato w Centrum Kato, a dla nas to jak szczęśliwa siódemkazapowiada się piękny sezon pełen niezapomnianych chwil. Nie zamierzamy zmieniać sprawdzonej formuły, tak samo jak nie zmienia się zwycięskiego składu – mówi Oskar Olszewski, pomysłodawca i współtwórca Centrum Kato. – Nasze motto pozostaje niezmienne: jedzenie, picie i fajne życie – dodaje.

Centrum Kato to nie tylko inicjatywa ożywiająca serce miasta, ale również dowód na dynamikę Strefy Kultury, gdzie życie rozkwita z każdym kolejnym sezonem. Już po raz siódmy będziemy dostarczać mieszkańcom różnorodne wrażenia kulturalne i kulinarne sprawiając, że tarasy Spodka po raz kolejny staną się nieodłączną częścią aktywnego życia miasta – mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, operatora Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

 Uliczne przysmaki z różnych zakątków świata 
Zachowując sprawdzoną formułę, również i w tym roku Centrum Kato zaprezentuje bogatą ofertę street foodu, w tym loaded fries, burgery (bajs), tex mex, klasyczne zapiekanki oraz powracający w nowej odsłonie curry wurst. W barze można będzie znaleźć szeroki wybór piw kraftowych i tradycyjnych, autorskie koktajle oraz nowość – wino naturalne. Po raz pierwszy w historii Centrum będzie także serwowana kawa z przelewu, w ramach współpracy z jedną z palarni kaw.

Otwarcie sezonu potrwa aż 5 dni
Otwarcie sezonu w Centrum Kato będzie hucznie świętowane od 1 do 5 maja 2024 r. W planach, oprócz uczty dla kulinarnych smakoszy, przewidziano również jam session różnych gatunków muzycznych granych przez muzyków z katowickiej i krakowskiej Akademii Muzycznej (środa), występy dj-ów grających zarówno rap, jak i elektronikę (czwartek, piątek) oraz letnie kino. Dla preferujących spędzanie czasu w sportowym duchu dostępne będą boiska do koszykówki oraz stoły do gry w ping-ponga. Niedzielne popołudnie upłynie natomiast pod znakiem chillu.

Na pomoc psom
Nie od dziś wiadomo, że Centrum Kato kocha zwierzęta i rokrocznie wspiera te, które są w potrzebie. Tak będzie również i tym razem. Wraz z otwarciem sezonu, Centrum Kato uruchamia galerię zdjęć psów czekających na adopcję w schroniskach. Ich fotografie zostaną również umieszczone na etykietach specjalnej serii napojów Fritz Kola, a część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc czworonogom w potrzebie.

Sezonowy dom kultury
Centrum Kato, podobnie jak w poprzednich latach, wciąż będzie funkcjonować jak sezonowy dom kultury, nieodpłatnie organizując liczne aktywności. W planach, oprócz wspomnianych jam sessions, występów dj'ów i kina letniego, są także kameralne koncerty oraz targi vintage, rękodzieła i roślin.

Centrum Kato w maju będzie funkcjonować od czwartku do niedzieli, natomiast od drugiej połowy czerwca również w środy. Planowane jest działanie co najmniej do połowy września, z możliwością przedłużenia w zależności od warunków pogodowych.  

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka