G2 Esports wygrywa IEM Katowice 2023

230211 IEM INTEL KATOWICE 050 _1024pix-2.jpg

IEM Katowice 2023 przeszedł oficjalnie do esportowej historii. Turniej zamknął niezwykły triumf drużyny G2 Esports. Spodek niemal eksplodował z emocji. W decydującym meczu G2 Esports pokonało Heroic 3:1.

Intel Extreme Masters to impreza, która już od kilku lat przyciąga setki tysięcy fanów esportu do katowickiego Spodka. Najważniejszym wydarzeniem jest niezmiennie wielki finał drużyn w CS:GO.

W tym roku w finale zmierzyły się ze sobą drużyny G2 Sports i Heroic. Oba zespoły są w esportowym świecie cenione ze względu na najwyższej klasy umiejętności i wielokrotne zwycięstwa. Eksperci typowali, że to właśnie te dwie drużyny spotkają się ze sobą w wielkim finale.

Rozgrywce esportowych gigantów przyglądały się tłumy widzów. Emocje sięgnęły zenitu. Kibice obu drużyn z zapartym tchem oglądali rywalizację najlepszych. Wiele osób przyniosło ze sobą transparenty ze słowami wsparcia. Były też czapki, szaliki i koszulki w kolorach drużyn. Mecz trwał 5 godzin i zakończył się zwycięstwem drużyny G2 Sports.

Finałowa rywalizacja CS:GO to niejedyne wydarzenie tegorocznej edycji IEM. Wszyscy chętni za darmo mogli wejść na IEM Expo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Były tam stoiska partnerów wydarzenia, można było się zapoznać z nowinkami technologicznymi lub zakupić najnowsze gry. Równocześnie w MCK-u rozgrywane były trzy profesjonalne turnieje w StarCraft II, ESL Impact i ESL R1.

 

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka