Cztery lata PTWP Event Center w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

mck wosp

Firma PTWP Event Center zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach już od czterech lat. Od 2 maja 2016 roku do końca lutego br. obiekty odwiedziło prawie 4 mln uczestników biorących udział w blisko 2 tys. wydarzeń.

Przez cztery lata zbudowaliśmy silną, rozpoznawalną markę. Wypracowaliśmy relacje z organizatorami imprez oraz dostawcami wszystkich potrzebnych do ich realizacji usług. Za nami konferencje o randze światowej, krajowej i lokalnej, kongresy, koncerty, festiwale, imprezy o różnej skali, wydarzenia cykliczne oraz nowe formaty – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i Spodka. – Nasza działalność wprost koresponduje ze strategią miasta. Katowice przeszły ogromną metamorfozę i wyrosły na lidera turystyki biznesowej wśród ośrodków miejskich w Polsce

W 2019 roku Katowice odwiedziło ponad milion gości różnych imprez, wydatki tych uczestników w mieście przekroczyły 200 mln zł. Rynek turystyki biznesowej w Katowicach z roku na rok znacząco rośnie, a razem z nim powiązane usługi hotelarskie, gastronomiczne, transportowe i z zakresu szeroko rozumianej rozrywki*. 

Stałym elementem oferty PTWP Event Center są działania skierowane na rzecz integracji i rozwoju społeczności miasta i regionu. W wakacyjne weekendy w 2019 r., uczestnicząc w koncepcie pod nazwą Gastro Fajer, tarasy Spodka i Zieloną Dolinę Międzynarodowego Centrum Kongresowego odwiedziło blisko 50 tys. osób

W ciągu minionych czterech lat w Spodku odbyło się 1622 ślizgawek, podczas których z lodowiska skorzystało ponad 124 tys. osób. W tym czasie rozegrano także ponad 150 meczów hokeja na lodzie rangi mistrzowskiej, w tym spotkania ligowe, pucharowe i międzynarodowe w wydaniu hokeistów i hokeistek. Na basenie zorganizowano blisko 800 godzin sesji nauki pływania z udziałem około 6 tys. dzieci i niemowlaków oraz blisko 100 zajęć aqua aerobiku, w tym kilkadziesiąt dla pań seniorek i amazonek.

Przed nami wyzwanie związane w wyjściem z kryzysu spowodowanego COVID-19. Jesteśmy pewni, że zafunkcjonujemy na nowo z sukcesem w postpandemicznym świecie. Staramy się aktywnie uczestniczyć w inicjatywach organizacji branżowych, w ramach których dzielimy się wiedzą i wymieniamy poglądami, wspólnie szukamy rozwiązań i nowych standardów – dodaje Marcin Stolarz. – Jesteśmy też w kontakcie z zarządcami innych aren w Polsce, po to by wspólnie wypracować i sprawnie zaimplementować scenariusze przywrócenia obiektów do pełni możliwości ich funkcjonowania w sposób bezpieczny dla uczestników – dodaje.

MCK_Fryderyki2019.jpg

W 2019 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe zostało członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ICCA, które zrzesza obiekty oraz dostawców usług z całego świata. Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek zostały także członkiem Stowarzyszenia Branży Eventowej. Katowickie obiekty, wyróżniając się szczególnym potencjałem do organizacji różnego rodzaju wydarzeń, uhonorowane zostały tytułem podkreślającym największą multifunkcyjność w Polsce – MP Power Multi Venue 2018 w konkursie Meeting Planner Power Awards.

 – Chcemy podziękować naszym kooperantom, kontrahentom i podwykonawcom, z którymi zorganizowaliśmy blisko 2 tys. wydarzeń przez minione cztery lata. W tym czasie współpracowaliśmy z 470 organizatorami wydarzeń. Dziękujemy również wszystkim podwykonawcom, którzy razem z nami starali się dbać o uczestników i wysoki poziom imprez pamiętajmy, że za każdą realizacją stoi szereg firm odpowiedzialnych za catering, obsługę techniczną, sprzątanie, ochronę. Przy dużym wydarzeniu, koncercie czy targach, współpracuje z nami nawet 300 osób – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej imprezy biznesowej Europy Centralnej, licząc wkład firm z Katowic i ich pracowników (hotele, firmy przewozowe), pracuje nawet 4 tys. osób.  

Szczególnie teraz chcemy podkreślać wagę i znaczenie całego branżowego łańcucha oraz wkład wszystkich naszych współpracowników w budowanie kalendarza i marki Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Spodka, a także wizerunku miasta Katowice jako prężnego ośrodka turystyki biznesowej – podsumowuje Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

Aktualizowane na bieżąco informacje i kalendaria wydarzeń w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym dostępne są na stronach internetowych: www.spodekkatowice.pl oraz www.mckkatowice.pl.

* źródło: Raport Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2019 roku.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka