Co wydarzy się w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w pierwszej połowie 2019 roku?

mck spodek katowice

Katowice, 12 lutego 2019 r. – Szerokie spektrum wydarzeń – koncerty, kongresy, festiwale, imprezy rozrywkowe i sportowe, wystawy, targi, warsztaty, propozycje aktywności dla mieszkańców regionu, a także estetyczne i funkcjonalne zmiany – zarządzająca Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (MCK) firma PTWP Event Center zapowiada co wydarzy się w obiektach w pierwszej połowie 2019 roku.

 – E-sportowe mistrzostwa świata, największa impreza biznesowa Europy Centralnej, koncerty polskich i zagranicznych artystów, najważniejsze muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego, wielkie i mniejsze wydarzenia, a także atrakcje dostępne na co dzień, dla każdego – to nasza propozycja na najbliższe miesiące w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektów. – Po zakończeniu 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (COP 24), która na kilka tygodni zawładnęła Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, kalendarze obu obiektów ponownie wypełniają liczne wydarzenia o różnorodnym charakterze. W pierwszej połowie 2019 spodziewamy się blisko pół miliona osób i ponad 200 wydarzeń – dodaje.

Pierwsze półrocze 2019 r. w katowickich obiektach zarządzanych przez PTWP Event Center obfituje w koncerty i festiwale. W przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego wystąpią m.in.: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Krzysztof Zalewski, Lao Che, Anna Wyszkoni, Coma, Paluch, PRO8L3M x Sokół, O.S.T.R., Ørganek, Mela Koteluk, Bass Astral x Igo, odbędą się także: Fryderyk. Festiwal i Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019. Na scenie w Spodku zaprezentują się: Al Bano i Romina Power, Joe Bonamassa, Krzysztof Cugowski, świętujący 40. urodziny zespół Dżem, Chris Norman, Andrzej Piaseczny, Rockowe Kobiety i artyści 3. Koncertu Muzyki Filmowej. Rozrywkową ofertę uzupełniają gale, kabarety, stand-upy oraz wydarzenia z branży gastronomicznej jak np. Noe Festival czy Silesia Beer Fest.

Po raz pierwszy w historii, w Katowicach rozdane zostaną najważniejsze muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyki. Przez 24 lata gala Fryderyków odbywała się w Warszawie. W sobotę 9. marca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, dzięki nowej formule wydarzenia, fani muzyki będą mieli okazję wziąć udział w Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Dzień później odbędzie się festwial, podczas którego wystąpią m.in.: Męskie Granie Orkiestra w składzie: Ørganek, Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska, a także Dawid Podsiadło, Brodka, Mela Koteluk, Łąki Łan i The Dumplings. Występom towarzyszyć będą konferencje tematyczne, organizowane z myślą o przedstawicielach branży oraz miłośnikach muzyki, interesujących się kulisami rynku muzycznego. Gośćmi konferencji będą eksperci z Polski i ze świata, artyści, producenci muzyczni, managerowie, dziennikarze muzyczni.

Wśród kongresów i konferencji zaplanowanych w pierwszym półroczu 2019 roku w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym będą m.in.: IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych, 11. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, czwarte European Start-up Days, konferencja i targi kariery InfoMEET Katowice. Wśród targów i wystaw: XXI Ogólnopolskie Targi Edukacja, Absolvent Talent Days, Międzynarodowe Targi Turystyczne GLOBalnie, SWEETTARGI Targi cukiernicze, piekarskie i lodziarskie, Międzynarodowe Tragi Wynalazków i Innowacji INATRG 2019 oraz ProfiAuto Show 2019.

Wydarzenia sportowe z pierwszej połowy 2019 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach to np.: mecze siatkówki GKS, Mistrzostwa Świata Intel® Extreme Masters (IEM), show amerykańskiej drużyny koszykówki Harlem Globetrotters, Liga Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn, MB Boxing Night oraz World Senior Badminton Championships.

– Stale też dbamy o mieszkańców miasta i regionu. Już 16 marca br. zorganizujemy w Spodku dyskotekę na rolkach. Kolorowe światła, DJ i kultowa hala z wyznaczonym torem do jazdy na rolkach i wrotkach – to nasza propozycja na otwarcie sezonu jeszcze przed rozpoczęciem outdoorowej aktywności – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Spodka i MCK. – Na wakacje powróci także nasz koncept gastronomiczno-kulturalny Gastro Fajer*, który ze względu na bardzo udaną zeszłoroczną realizację zostanie wydłużony w tym roku o dodatkowe dwa weekendy – dodaje.

Sezon na lodowisku w Spodku trwać będzie do połowy kwietnia br. Przez cały rok korzystać można z basenu, saun, siłowni i sali gimnastycznej. 

Wiosną br. antresola Spodka przejdzie przemianę stylistyczną i funkcjonalną

– Naszym celem było zaprojektowanie zmiany, która poprawi komfort korzystania 
z przestrzeni usługowej, jaką jest antresola Spodka, zoptymalizuje proces komunikacji, zakupów w kioskach gastronomicznych czy dotarcia do odpowiedniej bramy wejściowej
 – mówi Józek Madej, współtwórca kolektywu projektowego Musk, który realizuje projekt.
 – Każdy punkt sprzedaży otrzyma szyld z neonem, całość dopełnią: czytelne menu, stalowe meble i zieleń. Inspiracją w projekcie w naturalny sposób stał się okres, w którym powstawał Spodek, czyli przełom lat 1960/1970. Sięgnęliśmy do wyglądu witryn sklepowych oraz stylu, 
w jakim wtedy projektowano, tworząc jego współczesną interpretację – dodaje.

W okresie wakacyjnym planowane jest także przeprowadzenie remontu toalet w Spodku, według projektu pracowni Wojciecha Gwizdaka 2G Studio, który wygrał, zrealizowany przez PTWP Event Center we współpracy z SARP Oddział Katowice, konkurs architektoniczny na opracowanie najlepszej pod względem estetycznym, funkcjonalnym i użytkowym koncepcji architektonicznej przebudowy toalet w Spodku. Urząd Miasta Katowice wybrał już wykonawcę prac, jest nim Firma Budowlana J&A Sp. z o.o. z Katowic.

Od początku 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku odbyły się już m.in.: Ślaski Festiwal Nauki, 4 Design Days, Targi Ślubne, Veganmania, mecze siatkarskie, Śląski Rap Festival, koncert Nosowska na tłusto i basta, występ Kabaretu Hrabi i Stand-up Show oraz Puchar Świata we florecie kobiet. 

W 2018 roku w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowiachodbyło się blisko 500 wydarzeń z udziałem ok. 780 000 osób. Były to m.in. koncerty: Bass Astral, Kortez, Lord of The Rings, Muzyki Filmowej Hansa Zimmera, One Oni Kobietom, O.S.T.R., Rockowe Kobiety, Taconafide (Taco x Queabo) Ekodiesel Tour, The Australian Pink Floyd Show, Judas Priest, musical Metro, festiwale Metalmania oraz Tauron Nowa Muzyka, wydarzenia sportowe: Aleja Gwiazd Siatkówki, Intel Extreme Masters, Siatkarska Liga Narodów w Polsce, Puchar Świata we Florecie Kobiet czy Turniej Czterech Narodów w Hokeju na Lodzie Kobiet oraz targi, konferencje, wystawy, m.in.: 4 Design Days, Absolvent Talent Days, Festiwal Roślin Owadożernych „Magiczna Dżungla”, Food Show, Europejski Kongres Gospodarczy, European Start-up Days, Health Challenges Congress, Intarg, Profi Auto Show, Rodzinne Targi Zdrowia 2018 i XX Ogólnopolskie Targi Edukacja. Zwieńczeniem zeszłego roku była trwająca ponad dwa tygodnie Konferencja ws. zmian klimatu COP24, w której udział wzięło ponad 20 tysięcy osób z blisko 200 państw. 

Aktualizowane na bieżąco kalendaria wydarzeń w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz informacje dotyczące infrastruktury dostępnej na co dzień można znaleźć na stronach internetowych: www.spodekkatowice.pl oraz www.mckkatowice.pl.

* Gastro Fajer to koncept, do realizacji którego PTWP Event Center zaprosiło grupę entuzjastów street foodu. Przez osiem letnich weekendów 2018 r. zaprezentowało się ponad 40 różnych wystawców gastronomicznych. Nocnemu marketowi towarzyszyłykoncerty na żywo, DJ sety, Letnie Kino Antyradia, animacje i warsztaty dla dzieci oraz strefa street artu.
W wakacyjne weekendy tarasy Spodka odwiedziło ok. 30 000 gości.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka