Co jeszcze do końca roku w MCK?

podsiadło www.png

Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach z bogatym programem wydarzeń na sezon jesienno-zimowy! Koncerty, spektakle teatralne, targi rzemiosła, rozrywka dla rodzin, a obok – kongresy, konferencje, imprezy branżowe.

Bardzo nas cieszy, że nadchodząca jesień i zima to w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym powrót do wielkich wydarzeń organizowanych ponownie w formule stacjonarnej. Dołożyliśmy starań, aby w naszej ofercie dla biznesu i tej związanej z czasem wolnym, znalazły się jakościowe imprezy o dużym prestiżu i randze. Z dumą mogę powiedzieć, że nam się to udało i że przed nami bardzo intensywny i ciekawy sezon – zapowiada Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

 BIZNES – od tragów spawalnictwa po rekomendacje dla Szczytu Klimatycznego

 Ważnym wydarzeniem dla biznesu będzie PRECOP 27 – konferencja w partnerstwie merytorycznym z Komisją Europejską, organizowana przez United Nations Global Compact Network Poland oraz Grupę PTWP, która poprzedzi i przygotuje wskazania oraz rekomendacje na Szczyt Klimatyczny COP 27 organizowany w listopadzie w Egipcie.

W MCK odbędą się także: Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Międzynarodowy Kongres Ginekologii Operacyjnej, Śląski Festiwal Nauki, 10. Festiwal SEO oraz VI edycja konferencji dotyczącej wód opadowych – Stormwater Poland.

Tegoroczna jesień to również debiut w MCK w Katowicach dwóch dużych imprez targowych – Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, wraz z towarzyszącymi im konferencjami Nowy Przemysł 4.0 oraz Tech and Job, a także Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING.

Targowa jesień minie także pod znakiem Śląskich Targów Nieruchomości & Budowy Domu, Targów Rzeczy Wyjątkowych – Jedyne w Swoim Rodzaju #3, Targów Ślubnych, Festiwalu Hair & Beauty oraz Targów SWEX – streetwear EXPO.

KULTURA – będzie rockowo, symfonicznie, multimedialnie i komediowo

Mocnym punktem jesiennego programu staną się wydarzenia muzyczne – Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe gościć będą gwiazdy sceny światowej i polskiej. MCK znajdzie się na trasie „POSTProdukcja Tour”, podczas której Dawid Podsiadło zaprezentuje materiał z najnowszej płyty, oraz na trasie „METROPOLIS… wojen nie będzie” Darii Zawiałow. Na scenie MCK wystąpią jesienią również legendarne zespoły z zagranicy. Na jedynym koncercie w Polsce będzie można usłyszeć Alter Bridge, wróci także zespół Helloween. Późna jesień to koncerty Uriah Heep,  Powerwolf oraz występ formacji In Flames.

Ciekawą propozycją będzie multimedialne widowisko Symphonica, z muzyką rockowych zespołów i występem gości specjalnych, m.in. Michała Szpaka. Również na scenie MCK odbędzie się finałowy koncert jubileuszowej trasy koncertowej Lady Pank.

Wielki świąteczny finał to specjalny Koncert Gwiazdkowy słynnego londyńskiego chóru London Community Gospel z gościnnym udziałem polskich solistów: Ewy Bem i Andrzeja Piasecznego.

Obok wydarzeń muzycznych, w katowickich obiektach nie zabraknie także przedstawień teatralnych i widowisk. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaplanowano dwie cieszące się ogromną popularnością komedie: „Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę” oraz „KUMULACJA, czyli pieniądze to nie wszystko”.

Imprezy nie typowo sportowe, ale w sportowym duchu, z rywalizacją o tytuły mistrzowskie, to zaplanowane między innymi Tattoo Championship Poland (eliminacje w regionie śląskim) w MCK – pierwsze w Polsce mistrzostwa w sztuce tatuażu.

Od kiedy Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zarządza spółka PTWP Event Center (maj 2016 r.), w każdym z obiektów odbyło się ponad 1000 wydarzeń, w sumie z udziałem ponad 1,3 mln osób.

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka